PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Listopad 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Budziejowice

Rozmaitości

Prywatne Technikum Hotelarskie na targach „Gastrofest”

Piątek, 16 listopada 2012 r.
Autor: Bernadetta Zatłoka

fot. Archiwum SzkołyJuż po raz kolejny uczniowie Prywatnego Technikum Hotelarskiego w Zakopanem brali udział w targach gastronomicznych „Gastrofest” w Czeskich Budziejowicach. W trakcie trwania targów realizowany był międzynarodowy projekt pod nazwą „Wyszehradzkie gotowanie – uczymy się wspólnie gotować”. Biorące w nim udział szkoły z tzw. „Grupy Wyszehradzkiej”, czyli Czech, Węgier, Słowacji i Polski, prezentowały kulinarne atrakcje krajów z których pochodzą, a uczestnicy uczyli się nawzajem gotować.


W tym roku szkołę, a zarazem nasz kraj reprezentowali: Adelina Grela, Anna Żołnierczyk i Andrzej Krzeptowski. Nasi uczniowie uczyli Czechów, Węgrów i Słowaków jak przygotowuje się łazanki i żurek z białą kiełbasą. Od swoich kolegów i koleżanek natomiast dowiedzieli się jak gotować słowackie bačove guličky (pasterskie kulki), czeskie lĭvance se švestkovými povidly (placki drożdżowe z cynamonem i powidłem śliwkowym) oraz węgierski bogracz.

W trakcie trwających trzy dni targów (8-10.11.2012) można było obejrzeć niezliczoną ilość pokazów i prezentacji dotyczących zarówno gastronomii jak i turystyki oraz degustować potrawy z całego świata, między innymi mięso krokodyla czy antylopy.

Wspólne gotowanie na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników targów. A już za rok kolejna 16 edycja Festiwalu „Gastrofest” w Czeskich Budziejowicach.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół...
    35 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.