PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Kultura

Zakończył się 40. Jubileuszowy Góralski Karnawał

Wtorek, 14 lutego 2012 r.
Autor: AKS

fot. Wojciech KubinaW dniach 7 - 12 lutego w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się 40. Jubileuszowy Góralski Karnawał, czyli Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych, Konkurs Tańca Zbójnickiego, Popis Par Tanecznych i Kumoterki. Wszystkie te wydarzenia były niezwykle barwne i widowiskowe. Wzbogaciły je także imprezy towarzyszące, takie jak spektakle teatralne, góralskie posiady, występy zespołów, wystawa twórczości ludowej, wystawa owczarków podhalańskich oraz zawody strzeleckie.


Przez sześć dni Bukowina tętniła karnawałowym życiem, radością, zabawą i autentycznym folklorem z różnych stron Polski. W konkursach zaprezentowało się aż 56 grup kolędniczych, 61 par tanecznych i 7 zespołów. Jury ciężko pracowało, natomiast publiczność miała okazję zapoznać się z ciekawymi ludowymi zwyczajami.

W serwisie WATRA obszerna foto-relacja z karnawałowych wydarzeń oraz podsumowanie konkursowych zmagań.

Protokol grupy kolednicze 2012.pdf

Protokol zbojnicki i pary 2012.pdf

Protokoł zawody strzeleckie 2012.pdf

Sprawozdanie z wystawy tworczosci ludowej 2012.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.