PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Kultura

Gminne obchody 160 rocznicy urodzin Hrabiego Władysława Zamoyskiego

Wtorek, 9 kwietnia 2013 r.
Autor: Wojciech Kubina

fot. Wojciech KubinaW dniu 5 kwietnia w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej odbyły się gminne obchody 160 rocznicy urodzin Hrabiego Władysława Zamoyskiego. Uroczystość rozpoczęła konferencja popularno-naukowa.


Prelekcje wygłosili:
•prof. dr hab. Kazimierz Karolczak z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
•dr hab. Jerzy Roszkowski z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem
•pan Piotr Bąk - Prezes Klubu Władysława Zamoyskiego w Zakopanem
•dr Zbigniew Kalisz z Fundacji Zakłady Kórnickie
•dr inż. Marcin Guzik z Tatrzańskiego Parku Narodowego
Wystąpień prelegentów z zainteresowaniem wysłuchali uczniowie - reprezentanci wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy.

W drugiej części obchodów odbyła się prezentacja filmu dokumentalnego „Pan z Wielkopolski - Władca Tatr”, którą poprzedziło spotkanie z jego scenarzystą i reżyserem panem Januszem Sidorem.
Na zakończenie uroczystości odbyła się otwarta Sesja Rady Gminy Bukowina Tatrzańska połączona z sesją popularno - naukową dla dorosłych, autorstwa wspomnianych prelegentów. Radni podjęli uchwałę dotyczącą nadania rondu Na Klinie w Bukowinie Tatrzańskiej imienia Hrabiego Władysława Zamoyskiego.
Całość uroczystości uświetniła muzyka i śpiew w wykonaniu naszej bukowiańskiej kapeli.

Obchody 160 rocznicy urodzin Hrabiego Władysława Zamoyskiego były godnym uczeniem jego zasług dla Podhala i jego mieszkańców.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Aniołek średni IVAniołek średni IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.