PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Kultura

Patronat medialny WATRA

„Małe Bajania 2014”

Wtorek, 6 maja 2014 r.
Autor: Wojciech Kubina

„Małe Bajania 2014”2 maja uroczystą Mszą Świętą i paradnym przejazdem zespołów przez Bukowinę rozpoczął się 29. Przegląd Dorobku Kulturalnego Gminy Bukowina Tatrzańska „Małe Bajania 2014”. Oficjalnego otwarcia przeglądu dokonał dyrektor Centrum Bartłomiej Koszarek, wójt Gminy Bukowina Tatrzańska Stanisław Łukaszczyk oraz Andrzej Pietrzyk prezes Bukowiańskiego Oddziału Związku Podhalan. Gospodarze sceny Joanna Łapka i Janusz Łukaszczyk ciepło i radośnie powitali młodych artystów i zaprosili na scenę pierwszy zespół.


Za sprawą „Małych Wiyrchowianow” z Bukowiny Tatrzańskiej publiczność przeniosła się na polanę, zaś „Orlynta” pokazały jak to jest u nich na próbie góralskiej. Kolejne zespoły z Jurgowa, Czarnej Góry, Brzegów i Białki Tatrzańskiej zaprezentowały jak to niegdyś dzieci doglądając gazdówki bawiły się i tańczyły. Dzieci spiskie i podhalańskie miały bardzo podobne gry i zabawy, jednak zabarwione wyjątkową specyfiką danej wsi.

Jak na „Bajania” przystało w odpowiednich kategoriach konkursowych wystąpili również soliści – muzykanci i śpiewacy oraz grupy śpiewacze. Wysoki poziom prezentowanych umiejętności cieszył zarówno organizatorów, komisję artystyczną jak i samych instruktorów zespołów regionalnych.

O 16.00 odbyło się spotkanie instruktorów i kierowników zespołów z jury, które udzieliło im wielu cennych wskazówek dotyczących prezentowanych programów.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom „Małych Bajań”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.