PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Wiadomości

Finał Szlachetnej Paczki

Poniedziałek, 9 grudnia 2013 r.
Autor: Joanna Cikowska

Finał Szlachetnej PaczkiW dniach 7 i 8 grudnia 2013r. już po raz trzynasty odbył się finał Szlachetnej Paczki, której pomysłodawcą jest ks. Jacek Stryczek. Celem tej przedświątecznej akcji charytatywnej jest „mądra” pomoc rodzinom najbardziej potrzebującym. Projekt w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie i darczyńców. Już po raz drugi, w tym ogólnopolskim projekcie mieli swój udział mieszkańcy Bukowina Tatrzańskiej i okolic.


Udało się to, podobne jak rok temu, dzięki  Joannie Saduniowskiej, która zdecydowała się zostać liderem rejonu i zorganizować całe przedsięwzięcie. Tym razem Asia znalazła 10 chętnych osób, które po odbyciu szkolenia zostały Wolontariuszami Szlachetnej Paczki. Z naszego rejonu do projektu zostały zakwalifikowane 23 rodziny. Każdą z nich odwiedziło dwóch wolontariuszy, których celem było poznanie rodziny, zapoznanie się z jej sytuacją, wypełnienie odpowiednich ankiet, a także zebranie informacji, czego rodzina najbardziej potrzebuje. Następnie wolontariusz musiał stworzyć opis danej rodziny, który zamieszczony został w internetowej bazie. Na jego podstawie Darczyńcy mogli wybrać rodzinę, której chcieli pomóc. Akcja nie mogłaby się udać, gdyby nie Darczyńcy właśnie, wspaniali ludzie o wielkich sercach, którzy poświecili swój czas i pieniądze, aby zorganizować pomoc ludziom w trudnej sytuacji. Potrzebujące rodziny otrzymały paczki z żywnością, środkami czystości, ubraniami, przyborami szkolnymi, przekazane zostały  także 2 pralki, 2 lodówki, kuchenka, 2 kanapy, rozkładany fotel, materac, 2 biurka i 2 szafy. Łączna wartość przekazanych darów to ok. 42000zł.

Dnia 7 grudnia Darczyńcy zobowiązani byli dostarczyć paczki do magazyny, który zorganizowany został w budynku szkolnym, 8 grudnia natomiast, dzięki pomocy panów strażaków, dary zostały rozwiezione do rodzin.

Korzystając z okazji, w imieniu wszystkich obdarowanych rodzin, składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli akcję swoją pomocą, dobrym słowem, czasem, zaangażowaniem czy ofiarnością.

W tym roku wolontariuszy w Bukowinie swoją pomocą wsparł: BUKOVINA Terma Hotel Spa.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.szlachetnapaczka.pl, gdzie można znaleźć różne informacje, m.in. nr KRS potrzebny do przekazania 1% podatku na rzecz Szlachetnej Paczki.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.