PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Kwiecień 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Chicago

Rozmaitości

Konkurs Koszyczka Wiekanocnego

Wtorek, 20 kwietnia 2010 r.
Autor: Andrzej Gędłek

fot. Anna Zalińska“Rodzicu pamiętaj! Zachowaj dobre obyczaje świąteczne i przekaż je swojemu dziecku jako dziedzictwo narodowe” - takie motto przyświeca Konkursowi Koszyczka Wiekanocnego organizowanego przez właścicieli radia “Na Góralską Nutę” już od 20 lat. W tym roku w Domu Podhalan zebrało się około 220 dzieci i drugie tyle osób im towarzyszących, aby uczestniczyć w tej jakże kolorowej imprezie Wielkanocnej.


Jak co roku organizatorzy w osobach Józef Bafia, Janina Duda i Andrzej Gędłek ze swoimi rodzinami zadbali o to, by dzieci uczestniczące miały nie tylko dobrą zabawą i prezenty wielkanocne, ale i wyniosły informacje, po co jest ta tradycja święcenia potraw.

Dzieci jak co roku, mogły również własnoręcznie zrobić swoją pisankę, a pokazywała im jak to się robi p. Joanna Tkacz. Henryk Sobański wraz Wojciechem Jędrolem zadbali o to, by dzieci i nie tylko, mogły zobaczyć żywe jagnięta i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie, a i rodzice zakupić wyroby z sera owczego z ornamentami wielkanocnymi. Przeor karmelitów bosych z Munster Indiana o. Jacek Palica zaś w odpowiedim momencie dokonał poświęcenia wszystkich potraw przyniesionych w koszyczkach różnej wielkosci, a następnie jurorzy dokonali wyboru najładnieszych według ich oceny.

Organizatorzy w szczególny sposób podziękowali sponsorom tego Konkursu specjalnymi plakietkami za ich pomoc i zrozumienie celu tej imprezy przez okres 20 lat.

Rownież jak co roku Związek Podhalan udostępił bezpłatnie swoją siedzibe w postaci sali bankietowej, a kuchnia przygotowała wyśmienite różne sałtki czy też jajka wielkanocne dla dzieci, by mogły po konkursie poczęstować się wspólnie. Komitet organizacjny pragnie wyrazić szczere podziękowanie dla sponsorów tej imrezy jak: Western Union, National City Bank, Dom Podhalan, Redyk Travel, Handzel Assosiate, Górski Bakery, Forest Vive Bakery, Dunajec Bakery, Olimpia Bekery, EJ Deli, Canterbury Inn. Koło Wróblówka, Koło Groń-Leśnica, Koło Szaflary, Związek Podhalan w Północnej Ameryce. Rownież organizatorzy dziękują z całego serca wszystkim bez wyjątku polonijnym mediom oraz podhalańskim, które to udostępniły swoje łamy. Wielki Bóg Zapłać.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem...
    950 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.