PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Chicago

Wiadomości

Spotkanie Opłatkowe Koła nr 54 Kościelisko

Niedziela, 2 lutego 2014 r.
Autor: Marcin Stasiński

Spotkanie Opłatkowe Koła nr 54 KościeliskoW niedzielę 26 stycznia 2014 roku odbyło się spotkanie Opłatkowe Koła nr 54 Kościelisko, przy parafii Św. Alberta w Burbank. Opłatek rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą, koncelebrowaną przez księży: Michaela Zoufal, Ryszarda Czarniaka oraz diakona Marka Smolka. Msza Św. była sprawowana w intencji wszystkich członków Koła nr 54 Kościelisko jak i również za zmarłych, a szczególnie za ś.p. Mieczysława Fudale - byłego prezesa koła. Dalsza cześć spotkania odbyła się w Sali konferencyjnej.


Gości witali młodzi muzykanci: Wojtek Kwak, Michał Dzielski, Krzysiek Gawron. Można było poczęstować się pysznościami domowej roboty, które czekały na „słodkim” i „zimnym” stole. Prezes Janusz Nowak serdecznie powitał wszystkich i zaprosił Zespół „Mali Kościeliscanie” aby przedstawili Jasełka. Występ bardzo się podobał o czym świadczyły gromkie oklaski. Instruktorami zespołu są Magdalena Rzadkosz oraz Paweł Kaczmarczyk. Następnie wice - prezes Anna Stopka Kurtyka przekazała kwiaty i złożyła życzenia od całego Zarządu dla Państwa Nowaków z okazji 20-stej Rocznicy Ślubu. Następnie wystąpił Młodzieżowy Zespół Kościeliscanie, który prowadzą instruktorzy: Magdalena Rzadkosz oraz Adam Górecki - za co składamy im duże podziękowania. Po występie Kapelan koła ks. Robert Łojek pomodlił się, a wszyscy zebranie połamali się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia. Później podano pyszny obiad z restauracji "Janosik", który w części był sponsorowany. Prezes Janusz Nowak przedstawił historię rodziny Mariusza Zielińskiego i poprosił aby każdy wspomógł ich datkiem. Ze zbiórki pieniężnej udało się zgromadzić 1890$. Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli wesprzeć finansowo Mariusza i jego rodzinę. Po obiedzie zagrała muzyka „Folk Nova” w składzie: Patryk Król, Maciek Stopka, Jacek Sęk, Sławek Sęk, Zbyszek Goryl. Wszystkim występ bardzo się spodobał. Serdecznie dziękujemy zwłaszcza Maćkowi.

Na spotkanie opłatkowym był także były Prezes Tadeusz Opacian wraz z żoną. Nie zabrakło Królowej ZPPA Pauliny Perhon, a Zbójnik roku Szymon Jakubiec, członek naszego koła był na uroczystości od początku. Zawitali również członkowie innych bratnich kół, za co serdecznie dziękujemy, a szczególnie: Annie Zalińskiej za robienie zdjęć. Duże podziękowania składamy na ręce sponsorów: Shop & Save, restauracji Staropolska, Radiu Związku Podhalan, Radiu na Góralską Nutę, Andrzejowi i Beacie Szczepaniak oraz wszystkim członkom Koła nr 54 Kościelisko, a zwłaszcza wszystkim ludziom dobrego serca, którzy przygotowali „zimny” i „słodki” stół, i którzy w jakikolwiek sposób uświetnili to spotkanie. Wszyscy bawili się znakomicie, muzyka pięknie zagrała. Dopisywał dobry humor. Było to na prawdę udane spotkanie opłatkowe…

Strona internetowa Koła nr 54 Kościelisko: http://www.koscielisko-polaniorze.com

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.