PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chicago

Wiadomości

Zakończenie roku szkolnego w Chicago

Niedziela, 15 czerwca 2014 r.
Autor: Anna Zalińska

Zakończenie roku szkolnego w ChicagoZakończenie roku szkolnego w Chicago rozpoczęło się Mszą Św. prowadzona przez ks. Sławomira Kurc w kościele św. Daniela, 17 maja 2014r. Uroczyste pożegnanie klas ósmych oraz klas maturalnych Liceum wywołało dużo wzruszeń zarówno u uczniów jak i rodziców, i oczywiście nauczycieli prowadzących uczniów przez 3-4 lata. Wspólne przeżycia pozostaną w pamięci na zawsze. Były łzy wdzięczności, kwiaty, uściski i przyrzeczenia "będę pamiętał", szkołę, nauczyciela i będę wdzięczny rodzicom, że mnie do uczęszczania na lekcje j. polskiego zmuszali...


"Ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić ten tylko sie dowie, kto cię stracił"......i myśl o emigracji, ciężkich początkach życia na obczyźnie rodziców wzbudził szacunek do ich poświęcenia na lepsze jutro dla dzieci. Na zakończenie Mszy Św. z okazji ostatniego dnia w szkole, kl. II Liceum wraz z wych. Grażyną Niedziółka przedstawiła krótki program artystyczny pt. "Lubimy gotować "

Przepis jeszcze nieopublikowany:
1. potrzebujesz 2 szklanki:
cierpliwości
wytrzymałości
Z serdeczną miłością wymieszać z 5 łyżkami szczerego uśmiechu
wyrozumiałości
tolerancji
uczciwości
prawości
1/2 litra
współczucia
szacunku
nastroju
energii
i odpowiedzialności
Gotować na wolnym ogniu w szkole im. M. Reja służyć każdemu dziecku i dorosłemu przez resztę życia. Jeżeli jeszcze nie odgadliście, co my tu gotujemy.......
to proszę, jest wśród nas! PROSIMY PANIĄ DYREKTOR KAZIMIERE GAL... Były olbrzymie oklaski - zresztą zasłużone! Minęło 13 lat pracy z wielkim sukcesem!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.