PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Chicago

Wiadomości

“Memorial Day Field Mass”

Niedziela, 31 maja 2015 r.
Autor: Anna Zalińska

“Memorial Day Field Mass”25 maja 2015r. przed południem na cmentarzu Zmartwychwstania w Justice IL, została odprawiona Msza św. w intencji zmarłych żołnierzy, którzy ofiarowali swoje życie za naszą wolność, oraz za wszystkich zmarłych, którzy odeszli na Niebiańskie Polany. W Stanach Zjednoczonych Dzień Pamięci obchodzony jest zawsze w ostatni poniedziałek maja. Mszę św. koncelebrowało wielu księży i diakonów w Mauzoleum na Cmentarzu Zmartwychwstania w Justice Il., z udziałem ponad tysiąca wiernych. Wśród uczestników Eucharystii licznie zgromadzeni byli Weterani z II Wojny Światowej, a także z wojen toczonych przez Stany Zjednoczone w Korei, Wietnamie, Afganistanie i Iraku.


Po Mszy św. zgromadzeni przedstawiciele Polonii zostali zaproszeni na obiad do Sali bankietowej Camelot przez pana Kazimierza Kopcia.

Spotkanie odbyło się po raz 35. Co roku Polonia i rodzina znajomi p. Kopcia spotyka się na obiedzie. Takie świętowanie rozpoczął w roku 1979 po śmierci rodziców Marii i Franciszka Kopeć.

Modlitwę przed posiłkiem odmówił ks. Tadeusz Dzieszko proboszcz parafii z Konstancji. Przedstawiciele ZPPA na czele z prezesem Józefem Cikowskim z małżonką, sekretarz generalna - Helena Studencka z mężem i Wojciech Dorula - korespondent.

Majorzy z miast: Krzysztof Wąsowicz - Justice, Gene Singel z żoną Lindą (Szczygielski) - Chicago Ridge, Lov Sherman - Village of Steger, Edward Zabrocki - Tinley Park, Joseph Ćwikliński - Century 21, Ryszard Summir - Bwildina Inspector oraz wielu innych znajomych p. Kazimierza: Józef Ligas – biznesmen, Frank Ratułowski – Colorado, Stanisław Obrochta prezes koła Stare Bystre i Józef Kwak marszałek, Zyggy Nieradka - hodowca koni, bacowie: Franciszek Skik, Józef Miernicki i Władysław Miernicki oraz Władysław Kopeć i rodzina pana Kazimierza. Kazimierz Kopeć rodem z Gronkowa w USA przbywa od 52 lat. Wszyscy, którzy byli obecni na obiedzie serdecznie dziękują panu Kazimierzowi Kopciowi za gościnność i dobre serce.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.