PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Chicago

Wiadomości

“Memorial Day Field Mass”

Niedziela, 31 maja 2015 r.
Autor: Anna Zalińska

“Memorial Day Field Mass”25 maja 2015r. przed południem na cmentarzu Zmartwychwstania w Justice IL, została odprawiona Msza św. w intencji zmarłych żołnierzy, którzy ofiarowali swoje życie za naszą wolność, oraz za wszystkich zmarłych, którzy odeszli na Niebiańskie Polany. W Stanach Zjednoczonych Dzień Pamięci obchodzony jest zawsze w ostatni poniedziałek maja. Mszę św. koncelebrowało wielu księży i diakonów w Mauzoleum na Cmentarzu Zmartwychwstania w Justice Il., z udziałem ponad tysiąca wiernych. Wśród uczestników Eucharystii licznie zgromadzeni byli Weterani z II Wojny Światowej, a także z wojen toczonych przez Stany Zjednoczone w Korei, Wietnamie, Afganistanie i Iraku.


Po Mszy św. zgromadzeni przedstawiciele Polonii zostali zaproszeni na obiad do Sali bankietowej Camelot przez pana Kazimierza Kopcia.

Spotkanie odbyło się po raz 35. Co roku Polonia i rodzina znajomi p. Kopcia spotyka się na obiedzie. Takie świętowanie rozpoczął w roku 1979 po śmierci rodziców Marii i Franciszka Kopeć.

Modlitwę przed posiłkiem odmówił ks. Tadeusz Dzieszko proboszcz parafii z Konstancji. Przedstawiciele ZPPA na czele z prezesem Józefem Cikowskim z małżonką, sekretarz generalna - Helena Studencka z mężem i Wojciech Dorula - korespondent.

Majorzy z miast: Krzysztof Wąsowicz - Justice, Gene Singel z żoną Lindą (Szczygielski) - Chicago Ridge, Lov Sherman - Village of Steger, Edward Zabrocki - Tinley Park, Joseph Ćwikliński - Century 21, Ryszard Summir - Bwildina Inspector oraz wielu innych znajomych p. Kazimierza: Józef Ligas – biznesmen, Frank Ratułowski – Colorado, Stanisław Obrochta prezes koła Stare Bystre i Józef Kwak marszałek, Zyggy Nieradka - hodowca koni, bacowie: Franciszek Skik, Józef Miernicki i Władysław Miernicki oraz Władysław Kopeć i rodzina pana Kazimierza. Kazimierz Kopeć rodem z Gronkowa w USA przbywa od 52 lat. Wszyscy, którzy byli obecni na obiedzie serdecznie dziękują panu Kazimierzowi Kopciowi za gościnność i dobre serce.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki...
    100 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.