PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Czarny Dunajec

Wiadomości

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

Środa, 11 marca 2015 r.
Autor: Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu

„Młodzież Zapobiega Pożarom”10 marca na sali widowiskowej Centrum Promocji i Kultury Gminy Czarny Dunajec zlokalizowanej w remizie OSP Czarny Dunajec odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP). Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.


Uczestnicy turnieju - uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjum przystąpili do testu pisemnego, który oceniony został przez komisję w składzie kpt. Kamil Styrczula - PSP w Nowym Targu (przewodniczący), dh Józef Leja - komendant gminny ZOSP RP Czarny Dunajec, Mariusz Garus - pełnomocnik wójta ds. ochrony informacji niejawnych.
Wyniki:

I grupa wiekowa (Szkoły Podstawowe):
1. Maciej Jarończyk - SP Podczerwone (OSP Podczerwone) - 20 pkt.
2. Tomasz Kwak - SP Stare Bystre (OSP Stare Bystre) - 17 pkt.
3. Patrycja Szczerba - SP Piekielnik (OSP Piekielnik) - 16 pkt.

II grupa wiekowa (Gimnazja):
1. Dawid Federak - Gim. Piekielnik (OSP Piekielnik) - 19 pkt.
2. Justyna Podczerwińska - Gim. Czarny Dunajec (OSP Podczerwone) - 18 pkt. + 6 pkt.
3. Sebastian Skorupa - Gim. Czarny Dunajec (OSP Podczerwone) - 18 pkt. + 5 pkt.

Wszyscy laureaci otrzymali puchary i dyplomy, a pozostali uczestnicy - okolicznościowe statuetki strażackie. Wręczyli je Anna Trebunia - Wyrostek - dyrektor CKiP w Czarnym Dunajcu, dh Józef Leja - komendant gminny ZOSP RP Czarny Dunajec i Mariusz Garus - pełnomocnik wójta ds. ochrony informacji niejawnych.

Osoby, które zajęły 1 i 2 miejsca wywalczyły możliwość uczestnictwa w kolejnym etapie konkursu - powiatowym.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.