PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Czarny Dunajec

Wiadomości

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

Środa, 11 marca 2015 r.
Autor: Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu

„Młodzież Zapobiega Pożarom”10 marca na sali widowiskowej Centrum Promocji i Kultury Gminy Czarny Dunajec zlokalizowanej w remizie OSP Czarny Dunajec odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP). Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.


Uczestnicy turnieju - uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjum przystąpili do testu pisemnego, który oceniony został przez komisję w składzie kpt. Kamil Styrczula - PSP w Nowym Targu (przewodniczący), dh Józef Leja - komendant gminny ZOSP RP Czarny Dunajec, Mariusz Garus - pełnomocnik wójta ds. ochrony informacji niejawnych.
Wyniki:

I grupa wiekowa (Szkoły Podstawowe):
1. Maciej Jarończyk - SP Podczerwone (OSP Podczerwone) - 20 pkt.
2. Tomasz Kwak - SP Stare Bystre (OSP Stare Bystre) - 17 pkt.
3. Patrycja Szczerba - SP Piekielnik (OSP Piekielnik) - 16 pkt.

II grupa wiekowa (Gimnazja):
1. Dawid Federak - Gim. Piekielnik (OSP Piekielnik) - 19 pkt.
2. Justyna Podczerwińska - Gim. Czarny Dunajec (OSP Podczerwone) - 18 pkt. + 6 pkt.
3. Sebastian Skorupa - Gim. Czarny Dunajec (OSP Podczerwone) - 18 pkt. + 5 pkt.

Wszyscy laureaci otrzymali puchary i dyplomy, a pozostali uczestnicy - okolicznościowe statuetki strażackie. Wręczyli je Anna Trebunia - Wyrostek - dyrektor CKiP w Czarnym Dunajcu, dh Józef Leja - komendant gminny ZOSP RP Czarny Dunajec i Mariusz Garus - pełnomocnik wójta ds. ochrony informacji niejawnych.

Osoby, które zajęły 1 i 2 miejsca wywalczyły możliwość uczestnictwa w kolejnym etapie konkursu - powiatowym.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.