PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Czarny Dunajec

Wiadomości

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

Czwartek, 31 marca 2016 r.
Autor: Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu

„Młodzież Zapobiega Pożarom”37 uczniów szkół z terenu Gminy Czarny Dunajec zmierzyło się w tegorocznych gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP), które odbyły się 30 marca 2016 r. w Urzędzie Gminy Czarny Dunajec. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.


Uczestnicy turnieju - uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjum przystąpili do testu pisemnego, który oceniony został przez komisję w składzie kpt. Marek Zając Komenda Powiatowa PSP w Nowym Targu (przewodniczący), Lidia Rapacz – Pytel, dh Józef Leja - komendant gminny ZOSP RP Czarny Dunajec, Mariusz Garus – Urząd Gminy Czarny Dunajec.

Gminne eliminacje OTWP w Czarnym Dunajcu miały charakter testu pisemnego.

Wyniki:
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):
1. Adam Kwak – Stare Bystre – 18 pkt. + 2,5 pkt. dogrywka
2. Damian Czyszczoń – Podszkle – 18 pkt. + 0,5 pkt. dogrywka
3. Karol Łowisz – Czerwienne – 17 pkt.

II grupa wiekowa (gimnazja):
1. Dawid Federak – Piekielnik – 23 pkt.
2. Agata Wesołowska – Piekielnik – 22 pkt.
3. Justyna Podczerwińska – Podczerwone – 18 pkt. + 3 pkt. dogrywka
4. Tomasz Ratułowski – Ciche – 18 pkt. + 2 pkt. dogrywka
5. Sebastian Skorupa – Podczerwone – 18 pkt. + 1,5 pkt. dogrywka.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy - okolicznościowe statuetki strażackie i książkę – przewodnik po ścieżce rowerowej. Wręczyli je dh Józef Leja - komendant gminny ZOSP RP Czarny Dunajec i Mariusz Garus – przedstawiciel Urzędu Gminy Czarny Dunajec.
Wyróżniona została także nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Podczerwonem Danuta Skorupa za wieloletni wkład w przygotowanie młodzieży.

Osoby, które zajęły 1 i 2 miejsca wywalczyły możliwość uczestnictwa w kolejnym etapie konkursu – powiatowym, który rozegrany zostanie w 7 kwietnia w Nowym Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Lampka nocna z parzenicąLampka nocna z parzenicąLampka nocna z naniesionym na kloszu motywem ludowym (po dwóch stronach klosza) w kolorze czarnym, malowanym ręcznie. Klosz w kolorze kremowym. Podstawa lampki...
    120 zł
  • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.