PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Gorce

Sport

V bieg śladami niedźwiedzia

Sobota, 2 kwietnia 2016 r.
Autor: Adam Dudek

V bieg śladami niedźwiedziaZgodnie z przewidywaniami najstarszych górali pogoda w Święta Wielkanocne była słoneczna i ciepła, dlatego tradycyjnie w Lany Poniedziałek na Polanie Walusiowej w Gorcach spotkali się Ludzie Gór na kolejnych zawodach o Puchar Polan Gorczańskich. Wspaniała wiosenna pogoda przyciągnęła w okolice „Bunkra” około 100 mieszkańców Waksmundu, Nowego Targu, Białki Tatrzańskiej i okolicznych miejscowości na relaks na świeżym powietrzu po świątecznych biesiadach. A że zima była raczej bezśnieżna i łagodna 52 Zawody o Puchar Polan Gorczańskich zamieniona na V jubileuszowy Gorczański Bieg Śladami Niedźwiedzia.


Trasę o długości 1 km wytyczono na Polanie Walusiowej i w okolicznych lasach. Trasa była średnio-trudna i biegła częściowo pod górę. W biegu wzięło udział 39 zawodników w tym 7 kobiet w przedziale wiekowym od 10 – 71 lat. Bieg ukończyło 38 zawodników 1 został zdyskwalifikowany za skrócenie trasy. Zwycięzcy 11 grup wiekowych otrzymali piękne statuetki i złote medale natomiast za II i III miejsce medale srebrne i brązowe. Wszyscy sympatycy przyrody gorczańskiej, którzy zjawili się na świątecznej imprezie zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami z wizerunkiem niedźwiedzia buszującego w gorczańskich ostępach. Organizatorami zawodów byli: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu , Sołectwo Wsi Waksmund oraz Ludzie Gór. Fundatorami nagród było PCK Nowy Targ, MiD sklep sportowy , Stanisław Mrowca, Adam Dudek oraz Tadeusz Watycha. Nadzór sędziowski pełnili Stanisław Mrowca, Adam Stołowski, Leszek Dębski i Adam Dudek. Medale i dyplomy zwycięzcom wręczali sędziowie oraz Stanisław Waksmundzki Radny Rady Powiatu Nowotarskiego. Organizatorzy zawodów pragną podziękować właścicielom bacówki „Bunkier” za gościnę oraz właścicielom Polany Walusiowej i Wackowej za możliwość przeprowadzenia biegu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.