PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Jurgów

Wiadomości

Umowa o współpracy dla rozwoju regionu tatrzańskiego

Czwartek, 28 lipca 2011 r.
Autor: AKS

Umowa o współpracy dla rozwoju regionu tatrzańskiegoTatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury oraz Tatransky okrasl’ovaci spolok – to instytucje zajmujące się promocją Powiatu Tatrzańskiego i Starego Smokovca, których przedstawiciele w osobach Krzysztofa Króla Łęgowskiego, Dyrektora Tatrzańskiej Agencji oraz Roberta Kukućka, prezesa Spravnej Rady, 26 lipca podpisali na przejściu granicznym w Jurgowie umowę o współpracy.


W umowie został zawarty następujący tekst:

Memorandum o wspólnej współpracy i wsparciu dla rozwoju regionu tatrzańskiego

Preambuła

My,

Tatransky okrasl’ovaci spolok i Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury,

świadomi naszej roli i znaczenia w dziedzinie rozwoju ruchu turystycznego w regionie tatrzańskim, na terenach Spiszu, Podhala i Liptowa; bezpośredniego i pośredniego wpływu naszych działań na rozwój gospodarczy i społeczny we wcześniej wymienionych regionach Słowacji i Rzeczypospolitej Polskiej oraz konieczności współpracy i obustronnego wsparcia naszych organizacji, aktywnie działających po obu stronach Tatr w sprawie ochrony wartości przyrodniczych i rozwoju wspomnianych regionów, a jednocześnie uświadamiając sobie znaczenie i potencjał obszaru Tatr jako atrakcyjnego miejsca dla turystyki z ogromnymi możliwościami rozwoju

Deklarujemy

 1. Wspólne działanie w sprawie rozwoju ruchu turystycznego po obu stronach Tatr, chęć współpracy odnośnie zagadnień regionalnych i intensywnych działań pomiędzy organami samorządu i administracji publicznej w ramach rządów Słowacji i Rzeczypospolitej Polskiej w tej kwestii, w tym również zwiększenia ruchu turystycznego z uwagi na ważny interes publiczny.
 2. Poszanowanie zasad ochrony środowiska, chęć współpracy pomiędzy SOPK SR, SL TANAP i TPN, a także organizacjami pozarządowymi, w celu zachowania najcenniejszych wartości przyrodniczych Tatr dla kolejnych pokoleń w duchu współpracy i wzajemnej pomocy partnerskiej.

My, sygnatariusze Memorandum ogłaszamy, że porozumieliśmy się co do całej jego treści i jesteśmy świadomi celów, które sobie wyznaczamy, a Memorandum jest wyrazem naszej wolnej woli i traktujemy je z pełną powagą, kierowaną szczerym dążeniem do wypełniania treści i celów Memorandum, co stwierdzamy podpisami naszych upoważnionych przedstawicieli na niniejszym Memorandum.

Zobacz w naszym sklepie:
 • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor...
  35 zł
 • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem...
  950 zł
 • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
  30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.