PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

Haft i nie tylko...

Sobota, 5 marca 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej Kościelisko w Tłusty Czwartek odbył się wernisaż wystawy „Haft i nie tylko”, na której pokazane zostanały prace wykonane przez mieszkankę Kościelisk – Zofię Kin oraz jej córki: Annę Stoch-Michna i Joannę Galica-Dorula.


- Artystki wykonały już wiele pięknych prac, mają duże zasługi dla kultury, więc nie jest to ich debiut, ale po raz pierwszy zaprezentują się razem na wspólnej wystawie. To wielka artystyczna rodzina. Ich prace są przepiękne, wymagają wiele trudu i pracowitości - mówiła dyrektor GOKR Kościelisko Małgorzata Karpiel-Bzdyk.

Zofia Kin haftuje stroje góralskie oraz wykonuje obrazy metodą akupiktury, jest też wiceprezesem Związku Podhalan Oddział Kościelisko. Jej starsza córka Anna zamiłowanie do haftu odziedziczyła oczywiścia po mamie. Jednak tworzy zwykle nieco mniejsze formy - hafty na zasłonach, poduszkach i obrusach. Ozdabia też stroje góralskie, robi tradycyjne mereszki, a także ozdabia bibeloty metodą decoupage'u. Joanna ukończyła Liceum Plastyczne im. A. Kenara, haftuje i maluje ubrania góralskie, a także tak jak mama tworzy obrazy metodą akupiktury.

Na wernisażu, jak to na Tłusty Czwartek przystało, nie zabrakło góralskiej muzyki oraz smacznego poczęstunku.

Prace artystek wykonane we wszystkich wymienionych technikach można oglądać do 31 marca 2011 r. w siedzibie GOKR Kościelisko, ul. Nędzy-Kubińca 76. Wystawa jest udostępniana zwiedzającym w godzinach pracy biura, tj. 8.30 - 16.30 od poniedziałku do piątku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk...
    25 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk...
    25 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.