PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

Dżem Seszyn

Wtorek, 8 marca 2011 r.
Autor: Anna Przekupień

Dżem SeszynW ostatni piątek 4 marca, w przestronnej Szklanej Sali Karczmy „Sywor” odbyło się jam session firmowane przez organizatorów swojsko spolszczoną nazwą: DżemSeszyn, podczas którego młodzi wokaliści i instrumentaliści rodem z Zakopanego wraz z gośćmi z Zawoi, a także Krakowa i Nowego Targu, w luźnej i przyjaznej atmosferze spotkali się, aby wspólnie muzykować.


Było to już trzecie takie spotkanie, dwa ostatnie odbyły się we wrześniu i grudniu ubiegłego roku, dzięki inicjatywie młodych muzyków – Maćka Cisło i jego zespołu oraz Agnieszki Przekupień.

Impreza, spontanicznie zainicjowana półtora roku temu w Liceum Ogólnokształcącym im. Oswalda Balzera przez ówczesnych absolwentów i uczniów i kolektywnie animowana przez uczestników gromadzi obecnie coraz szersze grono fanów i samych muzyków, będąc jedynym tego typu forum młodych twórców jazzu, bluesa, rocka i muzyki alternatywnej na terenie Zakopanego.

Pomiędzy 19.00 a 1.00 w nocy przez scenę „przewinęło się” 32 muzyków, w tym sześcioro wokalistów w rożnych konfiguracjach i stylistykach, od autorskich tekstów śpiewanych przy akompaniamencie akordeonu, wiolonczeli i gitary akustycznej, przez mocno rockowe i również cięższe brzmienia, po finezyjnie zaśpiewane i zagrane z dużą dozą instrumentalnej wirtuozerii standardy jazzowe. Oprócz kilkunastominutowych prezentacji kilku formalnych zespołów wystarczyło miejsca na czystą ‘jamową’ improwizacje w składach ‘montowanych’ ad hoc.

Szklana Sala wypełniła się około setką osób, żywiołowymi oklaskami i okrzykami wspierającymi i nagradzającymi wszystkich wykonawców. Tak znakomita atmosfera to fenomen tych spotkań, dzięki któremu nawet młodzi, jeszcze niedoświadczeni wykonawcy, przełamują swoja tremę przed publicznym występem. Najmłodszy uczestnik miał 13 lat To daje nadzieję, ze następnym razem kolejni w ten sposób zachęceni twórcy ujawnia się ze swoim talentem.

Po raz pierwszy udało się organizatorom zapewnić profesjonalne nagłośnienie dzięki nieocenionemu wsparciu firmy Multi Fx Łukasza Wierciocha. Imprezę poprowadził i zaprezentował występujących Jarosław Hulbój, który wraz z Agnieszką Przekupień czuwał nad młodymi wykonawcami.

Następna jam session jest już planowany na maj. Bądźcie czujni i odwiedzajcie Karcznę Sywor na Facebooku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30...
    25 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka...
    25 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał...
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.