PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

Malarstwo Moniki Stanisławskiej Pitoń

Niedziela, 14 października 2012 r.
Autor: Małgorzata Karpiel-Bzdyk

Malarstwo Moniki Stanisławskiej PitońW sali GOKR Kościelisko miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa autorstwa Moniki Stanisławskiej Pitoń z Kościeliska. Na wernisażu zgromadzili się nie tylko przyjaciele artystki i sympatycy jej talentu, ale także osoby, których portrety prezentowane są na wystawie. Wysoki poziom artystyczny wystawy, urok i ciepło bijące od autorki prac, a także niezapomniany- spontaniczny koncert w wykonaniu Hani Rybki i Jaśka Karpiela-Bułecki sprawiły, że wieczór przebiegł w niepowtarzalnej atmosferze. Tych z Państwa, którzy nie widzieli jeszcze wystawy zapraszamy serdecznie do jej odwiedzenia.


Wystawa udostępniona zwiedzającym od 24 września do 31 października 2012 roku, od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 16.30. Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko przy ulicy Nędzy-Kubińca 76 (obok poczty).

Monika Stanisławska-Pitoń Od roku 1998 mieszka w Kościelisku koło Zakopanego. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią i tkaniną artystyczną. Ukończyła studia na Wydziale Tkaniny i Ubioru Łódzkiej ASP, kierunek Artystyczny Druk na Tkaninie, Pracownie Tkaniny: prof. Krystyny Czajkowskiej i prof. Krystyny Jaguczańskiej-Śliwińskiej. Malarstwo i Rysunek - pracownie: prof. Tadeusza Śliwińskiego i prof. Marka Czajkowskiego

Dorobek artystyczny:

1994 - uczestniczka wystaw rysunków studentów - Politechnika Łódzka, Wydział Architektury
1995 – uczestniczka wystawy konkursowej Projekt – Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
1995-1998 – wystawy malarstwa, grafiki i rysunku – na terenie Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
1996-1998 - uczestniczka pokazów ubiorów - na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi Lipiec 2006 – „Niezła sztuka” wystawa pasteli, Dom Ludowy w Kościelisku
Marzec 2008 – „O-twórz się”, wystawa artystek młodego pokolenia, Mała Galeria, Żary
Czerwiec 2009 – „Flower Power”, wystawa podyplomowa tkanin i obrazów, Galeria im. K.Kobro, Łódź
Lipiec 2009 – „Tak się złożyło że jestem i patrzę…”, Galeria Kancelaria, Zakopane
Lipiec 2010 – wystawa malarstwa i tkaniny, Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko
Wrzesień 2010-Twardoszyn, Słowacja, wystawa artystów z Podhala
Maj-czerwiec 2011 –wystawa w ramach 65-lecia jubileuszu Katedry Druku na Tkaninie ASP w Łodzi , Galeria im. K.Kobro, Łódź
Styczeń 2012- „Rocznik 2011” wystawa najlepszych prac dyplomowych ASP, Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
Sierpień 2012 – wystawa malarstwa w ramach cyklu „Dusza na dłoni”, Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.