PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

Lato w Kościelisku

Sobota, 2 sierpnia 2014 r.
Autor: Grażyna Ustupska-Kubeczek

Lato w KościeliskuGminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na coroczne Wakacyjne warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz Zabawnik - gry i zabawy na świeżym powietrzu. Imprezy odbywają się w ramach cyklu Lato w Kościelisku. Zapraszamy do zapoznania się z bogata ofertą GOKR w sierpniu. W sierpniu warsztaty będą odbywać się wg niżej podanego programu w godzinach 12.00- 14.00. 04.08. - Filcowanie (Filia GOKR w Witowie - dawny budynek Straży Granicznej). 11.08. – Quilling (Filia GOKR w Witowie - dawny budynek Straży Granicznej). 14.08. – Filcowanie ( GOKR Kościelisko, ul. Nędzy Kubińca 76). 18.08. – Szycie (Filia GOKR w Witowie - dawny budynek Straży Granicznej). 21.08. – Szycie (GOKR Kościelisko, ul. Nędzy Kubińca 76). Zajęcie dla dzieci i dorosłych będą odbywać się na scenie plenerowej na Chotarzu w Kościelisku. Pod przewodnictwem Marty Jelonek tańczyć będziemy do rytmów latynoskich- czyli ZUMBA I FITNESS- w czwartek 04.08. oraz w poniedziałek 25.08. w godzinach od 17.00 do 19.00.


Malowanie twarzy, gry i zabawy dla wszystkich zainteresowanych będą w czwartek 07.08. i 28.08 od 14.00 do 16.00.
WSTĘP WOLNY, ZAPRASZAMY!!!
 
WYSTARWA BOŻENY  MICKIEWICZ
GOKR Kościelisko zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa na szkle autorstwa Bożeny Mickeiwicz.
Wystawa czynna od 01.08. do 15.09.2014r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.30- 16.30 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko przy ul. Nędzy- Kubińca 76.

Zapraszamy również na wernisaż wystawy w piątek  08.08.2014r. o godz, 18.00.

Bożena Doleżuchowicz-Mickiewicz
Urodziła się w Zakopanem, gdzie spędziła dzieciństwo i młodość. To po swoim ojcu Adamie Doleżuchowiczu odziedziczyła zainteresowanie sztuką, rzemiosłem artystycznym a przede wszystkim malarstwem na szkle. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Pięknych im. A. Kenara. Krótko po maturze wyemigrowała do Szwecji, gdzie łączyła pracę zarobkową z malarstwem. Uczestniczyła w kilku wystawach w Sztokholmie i Uppsali. Do kraju wróciła w 2004r. i osiedliła się w domu swoich dziadków w Kościelisku. Od powrotu do Polski w pełni poświęca się malarstwu.


W ramach cyklu imprez organizowanych przez lato w Gminie Kościelisko zapraszamy serdecznie na Festyn Polaniarski, który odbędzie się dnia 9 sierpnia. Start od godziny 17.00
W programie występy zespołów góralskich - Polany i Polaniorze z Kościeliska oraz zespołu Tabor, który zaprezentuje tańce węgierskie . Nikt nie będzie się nudził, czeka na Was dużo zabaw animacyjnych oraz gry i konkursy. Gwoździem programu będzie koncert zespołu Jazgot, około godziny 20.00.

Jazgot to zespół, który łączy w niezwykły sposób tradycję i nowoczesność. To, co najlepsze w muzyce płynącej inspiracjami od rzeki Biały Dunajec po rzekę Dunaj, podane jest w sposób, który nikogo nie pozostawia obojętnym.
To muzyka prezentowana przez artystów, którzy opanowali sztukę grania na swoich instrumentach tak dalece, że stać ich w równym stopniu na wirtuozerię i zabawę dźwiękiem.

Jazgot to zgrany zespół w stałym składzie, któremu towarzyszy grono zaprzyjaźnionych muzyków. Można więc powiedzieć, że jest to już prawdziwie wielka w składzie i w formie - orkiestra.
ZAPRASZAMY!!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VIIIGrafika Folk w ramce VIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.