PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

Lato w Kościelisku

Sobota, 2 sierpnia 2014 r.
Autor: Grażyna Ustupska-Kubeczek

Lato w KościeliskuGminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na coroczne Wakacyjne warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz Zabawnik - gry i zabawy na świeżym powietrzu. Imprezy odbywają się w ramach cyklu Lato w Kościelisku. Zapraszamy do zapoznania się z bogata ofertą GOKR w sierpniu. W sierpniu warsztaty będą odbywać się wg niżej podanego programu w godzinach 12.00- 14.00. 04.08. - Filcowanie (Filia GOKR w Witowie - dawny budynek Straży Granicznej). 11.08. – Quilling (Filia GOKR w Witowie - dawny budynek Straży Granicznej). 14.08. – Filcowanie ( GOKR Kościelisko, ul. Nędzy Kubińca 76). 18.08. – Szycie (Filia GOKR w Witowie - dawny budynek Straży Granicznej). 21.08. – Szycie (GOKR Kościelisko, ul. Nędzy Kubińca 76). Zajęcie dla dzieci i dorosłych będą odbywać się na scenie plenerowej na Chotarzu w Kościelisku. Pod przewodnictwem Marty Jelonek tańczyć będziemy do rytmów latynoskich- czyli ZUMBA I FITNESS- w czwartek 04.08. oraz w poniedziałek 25.08. w godzinach od 17.00 do 19.00.


Malowanie twarzy, gry i zabawy dla wszystkich zainteresowanych będą w czwartek 07.08. i 28.08 od 14.00 do 16.00.
WSTĘP WOLNY, ZAPRASZAMY!!!
 
WYSTARWA BOŻENY  MICKIEWICZ
GOKR Kościelisko zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa na szkle autorstwa Bożeny Mickeiwicz.
Wystawa czynna od 01.08. do 15.09.2014r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.30- 16.30 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko przy ul. Nędzy- Kubińca 76.

Zapraszamy również na wernisaż wystawy w piątek  08.08.2014r. o godz, 18.00.

Bożena Doleżuchowicz-Mickiewicz
Urodziła się w Zakopanem, gdzie spędziła dzieciństwo i młodość. To po swoim ojcu Adamie Doleżuchowiczu odziedziczyła zainteresowanie sztuką, rzemiosłem artystycznym a przede wszystkim malarstwem na szkle. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Pięknych im. A. Kenara. Krótko po maturze wyemigrowała do Szwecji, gdzie łączyła pracę zarobkową z malarstwem. Uczestniczyła w kilku wystawach w Sztokholmie i Uppsali. Do kraju wróciła w 2004r. i osiedliła się w domu swoich dziadków w Kościelisku. Od powrotu do Polski w pełni poświęca się malarstwu.


W ramach cyklu imprez organizowanych przez lato w Gminie Kościelisko zapraszamy serdecznie na Festyn Polaniarski, który odbędzie się dnia 9 sierpnia. Start od godziny 17.00
W programie występy zespołów góralskich - Polany i Polaniorze z Kościeliska oraz zespołu Tabor, który zaprezentuje tańce węgierskie . Nikt nie będzie się nudził, czeka na Was dużo zabaw animacyjnych oraz gry i konkursy. Gwoździem programu będzie koncert zespołu Jazgot, około godziny 20.00.

Jazgot to zespół, który łączy w niezwykły sposób tradycję i nowoczesność. To, co najlepsze w muzyce płynącej inspiracjami od rzeki Biały Dunajec po rzekę Dunaj, podane jest w sposób, który nikogo nie pozostawia obojętnym.
To muzyka prezentowana przez artystów, którzy opanowali sztukę grania na swoich instrumentach tak dalece, że stać ich w równym stopniu na wirtuozerię i zabawę dźwiękiem.

Jazgot to zgrany zespół w stałym składzie, któremu towarzyszy grono zaprzyjaźnionych muzyków. Można więc powiedzieć, że jest to już prawdziwie wielka w składzie i w formie - orkiestra.
ZAPRASZAMY!!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.