PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Kościelisko

Sport

Pieszo-Rowerowy Rajd Polsko-Słowacki w Polanach

Wtorek, 29 października 2013 r.
Autor: Monika Stanisławska-Pitoń

Pieszo-Rowerowy Rajd Polsko-Słowacki w PolanachPaździernikowa pogoda nas rozpieszcza. Ciepła, złotawa aura pozwoliła piechurom i mieszkańcom z zacięciem rowerowym z gminy Kościelisko i ich przyjaciołom z Tvrdosina na Słowacji wziąć udział w pieszo-rowerowym Rajdzie Polsko-Słowackim w Polanach. Poszliśmy na rajd, młodsi, starsi, rodzice z dziećmi, a nawet z małymi pieskami, Polacy i koledzy-Słowacy. Trasa piesza rozpoczynała się w Biathlonowym Ośrodku w Kościelisku.


Dostaliśmy tam koszulki z numerami, żeby każdy się poczuł jak prawdziwy sportowiec i ruszyliśmy niczym pochód pierwszomajowy ulicą Królewską, Rysulówką przez Pitoniówkę aż do pięknej polany koło Butorowego Wierchu. Tam dołączyli do piechurów rowerzyści, którzy pokonali Salamandrę i lekko zasapani dotarli na pyszne ciasto i świeżą kawę przyszykowaną przez Wojtka Maśniaka. Widoki były wyjątkowo piękne, a towarzystwo uśmiechnięte, widać ten sposób spędzania jesiennej soboty przypadł do gustu naszym mieszkańcom.

Ze Słowakami też można było się łatwo porozumieć, także wysiłek organizatorów w zacieśnianie więzi polsko-słowackich nie poszedł na marne.

Gdy wróciliśmy  na stadion biathlonowy, dotlenieni i z nową energią, spotkała nas miła niespodzianka w postaci watry. Na grillu skwierczały kiełbaski i mięsko, a dodatkową atrakcją była loteria dla wszystkich zawodników.

Wróciłam do domu z nowym kaskiem rowerowym, czas chyba zacząć grać w totka, bo szczęście mi sprzyja w losowaniach. Główna nagroda- piękny rower ufundowany przez organizatorów pojechał na Słowację, niech im tam się dobrze sprawuje!

W przyszłym roku dostaliśmy zaproszenie na rajd do Tvrdosina, szykujcie formę!

Bo jak ktoś powiedział:

"Tatry nie są zwykłym pięknem, są pięknem ponad inne piękna. Tam, gdzie piękno łączy się z tęsknotą za pięknem, rodzi się miłość. Góry trzeba ukochać, później idziemy w nie jakby oczyszczeni z trosk i problemów, hartujemy zdrowie zmaganiami fizycznymi, a silną wolą często pokonujemy samych siebie. Jeżeli kochamy góry, to wszystko w nich jest piękniejsze, miłość i przyjaźń,a sami jesteśmy lepsi.

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.