PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Krościenko n.D.

Kultura

"Nie-pokój nauczycielski"

Środa, 23 października 2013 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

"Nie-pokój nauczycielski""Nie-pokój nauczycielski" to tytuł wystawy rysunku, haftu, malarstwa i rękodzieła artystycznego. Podobnie jak w ubiegłym roku autorami prac są krościeńscy nauczyciele. W tym roku są to: Anna Malinowska, Krystyna Walosik, Elżbieta Kubik, Ewa Majerczak, pedagog OREW Krościenko Emilia Sadzikowska, prezes SAP Andrzej Beliczyński, Krystyna Kolkowicz oraz nieżyjący już, ciepło wspominany przez gości wystawy Franciszek Kolkowicz.


Wystawa była instalowana tradycyjnie w okolicach Dnia Edukacji Narodowej. Organizatorami przedsięwzięcia są: Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Krościenku, Stowarzyszenie Artystów Pienińskich oraz Gminne Centrum Kultury w Krościenku.

Wernisaż wystawy odbył się w galerii GCK w dniu 22 października o godz. 16.oo. Uroczystość oficjalnie otworzyli: Przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych: Klub Twórczy w Szczawnicy Anna Malinowska, Prezes Stowarzyszenia Artystów Pienińskich Andrzej Beliczyński oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury Józef Szałwia. Gościom wernisażu zostały przedstawione techniki i style, które preferowane są przez poszczególnych twórców.

Jest to już siódma edycja tego wydarzenia. Poprzednie wystawy były organizowane w bibliotece w Szkole Podstawowej lub w kawiarni "Klasyczna". Ubiegłoroczna i obecna wystawa zorganizowane zostały w pomieszczeniach Gminnego Centrum Kultury. Dyrektor Centrum Kultury zachęcił obecnych na wernisażu nauczycieli i wychowawców, aby odwiedzali tę wystawę ze swoimi uczniami. Powszechnie uznano, że uczniowie powinni poznać swoich pedagogów także z ciepleszej, artystycznej strony. Wystawę można zwiedzać bezpłatnie w godzinach pracy G.C.K. od 15 października do 15 listopada 2013 roku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł
  • Aniołek mały IAniołek mały IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.