PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Krościenko

Sport

Drugi turniej szachowy z cyklu grand prix

Poniedziałek, 24 października 2011 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

fot. Zdzisław Soliwoda22 października w Krościenku w pizzerii "Fantazja" rozegrany został drugi otwarty turniej szachowy. Celem nadrzędnym była dalsza popularyzacja królewskiej gry wśród najmłodszych. Sponsorzy tradycyjnie zadbali o medale dla zwycięzców i poczęstunek dla wszystkich uczestników.


Rozgrywki toczyły się w przyjaznej, lecz sportowej atmosferze. Szczególne emocje wywołał ostatni mecz decydujący o pierwszym miejscu pomiędzy Damienem Zygarem a Zygmuntem Soliwodą. O wygranej Zygmunta przeważyła minimalna przewaga pozycyjna w końcówce przy równowadze figur. Wielu pojedynkom także towarzyszyła dramaturgia a losy wielu potyczek ważyły się aż do końca.

Młodzi szachiści z każdym turniejem nabywają większej pewności siebie, ćwiczą koncentrację i uczą się logicznego myślenia. Rozwijają w praktyce umiejętność strategicznego działania. Walka przy szachownicy jest nie tylko rywalizacją z przeciwnikiem ale coraz częściej jest to walka z własnymi słabościami i systematyczne uczenie się na własnych błędach.

Kolejny turniej odbędzie się w Szczawnicy, a na finał sponsorzy zawodów zapraszają znowu do Krościenka. Organizatorzy planują cztery niezależne turnieje w formie grand prix, z których o pozycji zawodnika zdecyduje suma punktów z trzech najlepszych dla zawodnika turniejów.

Różnice punktowe między zawodnikami w sobotnim turnieju były minimalne, co może mieć znaczenie w klasyfikacji końcowej cyklu czterech turniejów. Walka o punkty była bardzo wyrównana, więc zawodnicy którzy nie znaleźli się w strefie medalowej mają realne szanse na uzyskanie dobrej pozycji w całym cyklu turniejów.

Choć poziom zawodów był bardzo wyrównany i jak podkreślają organizatorzy wszyscy zawodnicy zasługują na wielkie słowa uznania, jednak dla porządku należy wymienić zwycięzców.

W kategorii szkół podstawowych:
1 miejsce - Bartosz Ciesielka- Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy
2 miejsce - Marek Kwak - Szkoła Podstawowa im.Adama Mickiewicza w Krościenku
3 miejsce - Michał Soliwoda - Szkoła Podstawowa im.Adama Mickiewicza w Krościenku

W klasyfikacji szkół ponadpodstawowych:
1 miejsce - Zygmunt Soliwoda- Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku
2 miejsce - Damien Zygar- Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku
3 miejsce - Dawid Zygar- Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Spinka góralska VSpinka góralska VMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z kistkami) 13,5 cm.
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.