PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kultura

„Między chmurami a niebem”

Poniedziałek, 6 stycznia 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

„Między chmurami a niebem”Książka z płytą „Między chmurami a niebem” Mirosława Kowalika to zbiór poetyckich refleksji – wydawnictwo niezwykłe z wielu powodów. Przywykliśmy już do gatunku „piosenki poetyckiej”. Tymczasem Mirosław Kowalik stworzył „poezję muzyczną”, nie tylko tło muzyczne z tekstem, ale całą ścieżkę dźwiękową jak do filmu, który ma swoje momenty wzruszeń i dynamicznych zwrotów akcji. Zaproszeni do współpracy goście, Joachim Mencel, Mateusz Pospieszalski i wielu innych, tworzą wspólnie z autorem prawdziwie wielką orkiestrę. Dwie piosenki autorstwa Kowalika, znane z płyty Jana Trebuni –Tutki i zespołu Jazgot, znane są już słuchaczom, bo muzyka to praca i pasja Mirosława Kowalika, a poezją wyraża coś, ”czego w inny sposób nie da się powiedzieć” – to cytat z Ernesta Brylla, którego można usłyszeć na płycie w roli interpretatora i komentatora (uwaga: rzadka okazja!).


Bryll czyta poezje Kowalika z zachwycającą prostotą. Czyta je również Jerzy Trela i nie można tej propozycji przegapić – bo wiersze czytane przez aktora, który ma swoim dorobku role Mefistofelesa i Konrada… brzmią  wyjątkowo podniośle. Jest też Marcin Styczeń - twórca wszechstronny, jego interpretacja i barwa głosu wzmacnia poczucie intymności wyznań poetyckich. Jak już wskazuje sam tytuł, „Między chmurami a niebem”, dotyka spraw na granicy przeżyć codziennych i mistycznych, to wyznania bardzo osobiste, medytacje. Czytelnik i słuchacz znajdzie tu dla siebie ćwiczenia duchowe i pytania, na które warto sobie odpowiedzieć. Tomik w oprawie graficznej, na które składają się kolaże fotograficzne, jest propozycją tak praktyczną dla ducha, jak książka kucharska dla ciała. Warto mieć tę książkę w zasięgu ręki, bo zawsze może się przydać.

http://www.youtube.com/watch?v=oI2ycar7QsY

http://www.youtube.com/watch?v=b5uFW1yusEw

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.