PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Lasek

Wiadomości

Zabezpieczenie mostu w Lasku

Środa, 13 października 2010 r.
Autor: PZD w Nowym Targu

Zabezpieczenie mostu w LaskuPowiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu podjął w trybie pilnym działania mające zabezpieczyć i dopuścić ponownie do użytku most na potoku Lepetnica w Lasku (gmina Nowy Targ). Most stojący w ciągu drogi powiatowej z Ludźmierza do Obidowej, został zamknięty 8 października ze względu na zagrożenie katastrofą budowlaną.


Tegoroczne powodzie podmyły filary obiektu. Ekspertyzy wykazały, że przy
dynamicznym lub dużym obciążeniu filary mostu mogą się zawalić. 8
października zapadła decyzja o zamknięciu obiektu do odwołania. Powiatowy
Zarząd Dróg przystąpił do natychmiastowych działań. Dyrektor Robert Waniczek zwrócił się do Zarządu Powiatu Nowotarskiego o przeznaczenie środków potrzebnych na naprawę mostu i przywrócenie go do użytku. Decyzja o zabezpieczeniu środków ma zapaść w środę 13 października.
- Jest już przygotowany projekt zabezpieczenia podpór. Jeśli decyzja będzie pozytywna, to jeszcze w tym tygodniu roześlemy do wykonawców zapytanie o oferty, a na początku przyszłego tygodnia chcemy mieć wyłonionego wykonawcę. Zakładamy, że prace powinny potrwać dwa tygodnie, więc, jeśli wszystko pójdzie dobrze, na koniec października most powinien być dopuszczony do użytku - informuje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu.
Roboty mają polegać na uzupełnieniu - podniesieniu - dna koryta za pomocą
budulca kamienno-betonowego oraz na wykonaniu betonowych opasek wokół
naruszonych filarów. Planowany termin zakończenia robót to koniec
października tego roku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm...
    65 zł
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.