PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Londyn

Wiadomości

Polonia żegna Prezydenta Kaczorwskiego i ks. Bronisława Gostomskiego

Wtorek, 13 kwietnia 2010 r.
Autor: Sebastian Książek - Dei Trust

Polonia żegna Prezydenta Kaczorwskiego i ks. Bronisława GostomskiegoŁączymy się w żałobie i modlitwie za dusze wszystkich, którzy zginęli w sobotniej katastrofie. Polska straciła wielu wybitnych Obywateli, a wymiar tej klęski dotknął w jakiś sposób każdego Polaka, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy i co robimy... Jednak ta tragedia w szczególny sposób dotknęła społeczność Polonijną w Londynie. Grupa Dei Trust wraz z całą Parafią pw Św. Andrzeja Boboli na Hammersmith w Londynie pragnie prosić wszystkich o modlitwę i należny hołd dla Wielkich Polaków, którzy przez wiele lat byli pośród nas, służąc nam radą, pomocą, dobrym sercem, pocieszeniem, uśmiechem, wspaniałym przykładem jak żyć i jak bezinteresownie pomagać innym. Pragniemy, aby szeroko mówiono o naszym dobrym Kapłanie, ks. Bronisławie Gostomskim i jego przyjacielu Panu Prezydencie Ryszardzie Kaczorowskim.


Nasze emocje są tym silniejsze, że łączyła nas z nimi specjalna więź i osobiste relacje. Pan Prezydent towarzyszył naszej grupie od samych początków jej działalności. Był naszym szczególnym, Honorowym Patronem w każdym naszym przedsięwzięciu. Otoczył swoją opieką rozmaite imprezy, koncerty, patriotyczno-religijne spotkania oraz między innymi szczególny Festiwal Piosenki Religijnej, który co roku odbywa się w naszym kościele 'u Boboli'.

O drogim księże Proboszczu moglibyśmy napisać wiele tomów. Na uwagę zasługuje Jego dzielna, wyjątkowo silna i pełna uśmiechniętej dobroci postać, zatroskana o nasze wspólne dobro, jakim jest Kościół św. Andrzeja Boboli w Londynie, nazywany kościołem Pamięci Narodowej, Kościołem Garnizonowym oraz Sanktuarium Matki Bożej Kozielskiej. W tym kościele, u stóp tejże Matki, znajdują się 'pamiątki – relikwie' wydobyte z grobów katyńskich oraz wota osobiste złożone przez parafian w podzięce za wysłuchane prośby i doznane laski. Wielką wymowną siłę posiada 'pomnik katyński' z nielicznymi tylko, symbolicznymi, nazwiskami oficerów zamordowanych w Katyniu i innych miejscach kaźni na sowieckiej ziemi.

Dlatego właśnie nasz Proboszcz chciał być obecny na tych szczególnych obchodach w Katyniu. W jednej z osobistych rozmów powiedział, że pragnie zanieść całą naszą emigracyjną społeczność tam, do źródła cierpień naszego Narodu. Chciał tam pojechać razem ze swoją Panią - Matką Bożą Kozielską Zwycięską i polecać nas wszystkich, którzy mieszkamy daleko od Kraju. Pragnął tam, na miejscu kaźni tylu niewinnych, prosić Ją o umacnianie wiary, miłości i szacunku do Polski!

Zapraszamy do naszego kościoła wszystkich, którzy chcieliby w zadumie podziękować za posługę tego wybitnego Duszpasterza.

Kościół Św. Andrzeja Boboli będzie otwarty przez cały tydzień w godzinach 9:00- 11:00 oraz 18:00-20:00.

Msza Św. żałobna odbędzie się w najbliższy CZWARTEK (15 kwietnia 2010), o godz. 19.00. (1 Leysfield Rd, London W12 9JF). Koncelebrę przy udziale Kapłanów PMK poprowadzi Rektor Polskiej Misji Katolickiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31...
    60 zł
  • Spinka góralska VSpinka góralska VMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z kistkami) 13,5 cm.
    130 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.