PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Ludźmierz

Wiadomości

Modlitwy w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Czwartek, 15 kwietnia 2010 r.
Autor: AKS

Modlitwy w intencji ofiar katastrofy pod SmoleńskiemW Bazylice Matki Bożej Gaździny Podhala w Ludźmierzu trwają modlitwy za ofiary sobotniej katastrofy pod Smoleńskiem. Przy grobie Pańskim umiesczono portret pary prezydenckiej oraz zapalony znicz z symbolem żałoby narodowej. Obok od razu pojawiły się inne znicze przynoszone przez wiernych nawiedzających Sanktuarium.


W dzień tragedii 10 kwietnia w godz. 18.00-21.37 miało miejsce już wcześniej planowane czuwanie w intencji beatyfikacji sługi Bożego Jana Pawła II. Stało się ono nabożeństwem ku uczczeniu ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Czuwanie zakończyło się żałobną procesją do Maryjnego Ogrodu Różańcowego pod pomnik Jana Pawła II. Obok modlitwy o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego, dominująca stała się modlitwa za przyczyną Jana Pawła II w intencji ofiar tragedii oraz w intencji Ojczyzny. Ufamy, że wstawiennictwo naszego Wielkiego Rodaka w Domu Ojca przyniesie nam tak potrzebne błogosławieństwo dla naszego kraju. Od tamtego dnia codziennie w czasie mszy św. jest odmawiana modlitwa Piotra Skargi za Ojczyznę - relacjonuje siostra Anna z Ludźmierza.
16 kwietnia w ludźmierskiej bazylice hołd ofiarom Katynia oddadzą uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 2 w Ludźmierzu oraz ze Szkoły Podstawowej w Ludźmierzu i Krauszowie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka...
    25 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.