PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Ludźmierz

Wiadomości

Koncert jubileuszowy „Śpiewajmy Ludźmierskiej Pani”

Czwartek, 30 maja 2013 r.
Autor: s. Danuta Lipińska

fot. Jan CieplińskiW jakże zimny, majowy wieczór w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w Dniu Matki - do Matki Boskiej Ludźmierskiej przyjechało 6 chórów Podhalańskich, by wyśpiewać Jej swoją miłość dziecięcą. Okazją do koncertu stał się mały jubileusz X lat śpiewania chóru miejscowego, Magnificat, pod batutą Adama Rajskiego, dyrygenta i organisty ludźmierskiego.


Koncert otworzył Gospodarz, ks. Proboszcz Tadeusz Juchas - ucieszył się obecnością i inicjatywą Koncertu, jubileuszem miejscowego chóru i możliwością spotkania, "posiadów chórów podhalańskich", jak określił w słowie powitania. MAGNIFICAT rozpoczął koncertowanie, następnie wystąpiły GORCE -nauczycielski chór miejski z Nowego Targu, który prowadzi Janina Glińska. Kolejno "O Mario, Matko podaj dłoń..." błagał chór, którym dyrygowała s. Emilia Regiec Albertynka z Tylmanowej, śpiewający przy parafii św. Mikołaja. W skład chóru wchodziło sporo dzieci i młodzieży. Następnie zaśpiewały basy i tenory chóru męskiego WIERCHY z Zakopanego, pod dyrekcją Wojciecha Bończyka. "Matko szczęśliwych powrotów" - modlili się fragmentem Litanii Podhalańskiej chórzyści z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, ECHO GORCZAŃSKIE, którym dyrygował Piotr Augustyn. Koncert zakończył chór męski im. Ks. Józefa Hajduka z Mszany Dolnej, śpiewający na co dzień przy parafii pw. św. Michała Archanioła pod dyrekcją Piotra Wójcika.

Majowym nabożeństwem uczciliśmy Gaździnę Podhala, litanię śpiewali wszyscy chórzyści z sześciu chórów koncertujących tego popołudnia. A potem spotkali się na grillu.

Dziękujemy za piękne wyśpiewanie swojej miłości do Matki Bożej i życzymy wszystkim wychwalającym Boga śpiewem wielu łask i opieki Matki Boskiej Ludźmierskiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.