PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Ludźmierz

Wiadomości

Koncert jubileuszowy „Śpiewajmy Ludźmierskiej Pani”

Czwartek, 30 maja 2013 r.
Autor: s. Danuta Lipińska

fot. Jan CieplińskiW jakże zimny, majowy wieczór w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w Dniu Matki - do Matki Boskiej Ludźmierskiej przyjechało 6 chórów Podhalańskich, by wyśpiewać Jej swoją miłość dziecięcą. Okazją do koncertu stał się mały jubileusz X lat śpiewania chóru miejscowego, Magnificat, pod batutą Adama Rajskiego, dyrygenta i organisty ludźmierskiego.


Koncert otworzył Gospodarz, ks. Proboszcz Tadeusz Juchas - ucieszył się obecnością i inicjatywą Koncertu, jubileuszem miejscowego chóru i możliwością spotkania, "posiadów chórów podhalańskich", jak określił w słowie powitania. MAGNIFICAT rozpoczął koncertowanie, następnie wystąpiły GORCE -nauczycielski chór miejski z Nowego Targu, który prowadzi Janina Glińska. Kolejno "O Mario, Matko podaj dłoń..." błagał chór, którym dyrygowała s. Emilia Regiec Albertynka z Tylmanowej, śpiewający przy parafii św. Mikołaja. W skład chóru wchodziło sporo dzieci i młodzieży. Następnie zaśpiewały basy i tenory chóru męskiego WIERCHY z Zakopanego, pod dyrekcją Wojciecha Bończyka. "Matko szczęśliwych powrotów" - modlili się fragmentem Litanii Podhalańskiej chórzyści z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, ECHO GORCZAŃSKIE, którym dyrygował Piotr Augustyn. Koncert zakończył chór męski im. Ks. Józefa Hajduka z Mszany Dolnej, śpiewający na co dzień przy parafii pw. św. Michała Archanioła pod dyrekcją Piotra Wójcika.

Majowym nabożeństwem uczciliśmy Gaździnę Podhala, litanię śpiewali wszyscy chórzyści z sześciu chórów koncertujących tego popołudnia. A potem spotkali się na grillu.

Dziękujemy za piękne wyśpiewanie swojej miłości do Matki Bożej i życzymy wszystkim wychwalającym Boga śpiewem wielu łask i opieki Matki Boskiej Ludźmierskiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.