PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Marzec 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Mszana Dolna

Sport

XVI Szachowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów

Wtorek, 29 marca 2011 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

XVI Szachowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych i GimnazjówW dniach 26-27 marca w Mszanie Dolnej odbyły się XVI Szachowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Jak co roku organizatorem mistrzostw był Urząd Miasta Mszana Dolna oraz Zespół Szkół Miejskich Nr 1 w Mszanie Dolnej. Celem turnieju była popularyzacja szachów na Podhalu i Ziemi Zagórzańskiej oraz podniesienie kategorii szachowych Polskiego Związku Szachowego.


Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Jan Zapała, sędzia kl. I.

System rozgrywek-szwajcarski na dystansie 7 rund, tempo 2 X 1 godz. na partię.

W Mistrzostwach wzięło udział 71 zawodników reprezentujących różne kluby, ośrodki kultury lub szkoły. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy zawodnik otrzymał jakiś upominek. Kilkunastu z zawodników uzyskało lub podniosło kategorię szachową.

Bardzo dobrze spisali się młodzi szachiści z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. uzyskując normy na kategorie PZSzach.
 1.Damien Zygar podniósł kategorię z V na IV
 2.Bartosz Gawęda uzyskał IV kategorię szachową
 3.Dawid Zygar uzyskał IV kategorię szachową

W klasyfikacji generalnej turnieju:

1. miejsce zajął Marcin Chmiel z MLKSz Myślenice
2. miejsce zajął Zygmunt Soliwoda z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.
3. miejsce zajął Artur Jagła z Rabki

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.