PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Niedzica

Rozmaitości

„Moc Żywiołów”, czyli nowa atrakcja Niedzicy

Poniedziałek, 4 kwietnia 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka1 kwietnia na koronie zapory w Niedzicy zainaugurowano uroczyście sezon turystyczny 2011 oraz otwarto nową atrakcję – malowidło zatytułowane „Moc żywiołów”. Zostało ono wykonane na kostce brukowej, daje wrażenie trójwymiarowości, a przedstawia artystyczną wizję wyrwy w niedzickiej zaporze. Autorami dzieła są krakowscy artyści Zbigniew Wojkowski i Ryszard Paprocki.


Odsłonięcia tego wyjątkowego malowidła dokonał kierowca rajdowy Leszek Kuzaj. Atrakcja długo trzymana była w tajemnicy. Powstawał w ciągu kilku miesięcy w specjalnie rozstawionym na zaporze namiocie. Jej pomysłodawcą jest dyrektor ZEW Niedzica Janusz Drabik, który wraz z prezesem Grzegorzem Podlewskim witał przybyłych gości. Z zaproszenia na niedzicką „Moc Żywiołów” skorzystał m.in. wojewoda małopolski Stanisław Kracik oraz liczni przedstawiciele władz samorządowych i innych instytucji.

Dużą atrakcją była możliwość sfotografowania się na tle malowidła. Były także występy muzyczne w wykonaniu spiskiej kapeli oraz kabaretu Kaczki z Nowej Paczki.

Od 1 kwietnia dzieło „Moc Żywiołów” jest dostępne dla zwiedzających, zapraszamy więc do Niedzicy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.