PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Niedzica

Rozmaitości

„Moc Żywiołów”, czyli nowa atrakcja Niedzicy

Poniedziałek, 4 kwietnia 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka1 kwietnia na koronie zapory w Niedzicy zainaugurowano uroczyście sezon turystyczny 2011 oraz otwarto nową atrakcję – malowidło zatytułowane „Moc żywiołów”. Zostało ono wykonane na kostce brukowej, daje wrażenie trójwymiarowości, a przedstawia artystyczną wizję wyrwy w niedzickiej zaporze. Autorami dzieła są krakowscy artyści Zbigniew Wojkowski i Ryszard Paprocki.


Odsłonięcia tego wyjątkowego malowidła dokonał kierowca rajdowy Leszek Kuzaj. Atrakcja długo trzymana była w tajemnicy. Powstawał w ciągu kilku miesięcy w specjalnie rozstawionym na zaporze namiocie. Jej pomysłodawcą jest dyrektor ZEW Niedzica Janusz Drabik, który wraz z prezesem Grzegorzem Podlewskim witał przybyłych gości. Z zaproszenia na niedzicką „Moc Żywiołów” skorzystał m.in. wojewoda małopolski Stanisław Kracik oraz liczni przedstawiciele władz samorządowych i innych instytucji.

Dużą atrakcją była możliwość sfotografowania się na tle malowidła. Były także występy muzyczne w wykonaniu spiskiej kapeli oraz kabaretu Kaczki z Nowej Paczki.

Od 1 kwietnia dzieło „Moc Żywiołów” jest dostępne dla zwiedzających, zapraszamy więc do Niedzicy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany VFlakon szklany VOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: Obwód ok. 30 cm. Wysokość: 9,5 cm.
    50 zł
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • Spinka góralska IIISpinka góralska IIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem błogosławionego Jana Pawła II w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z...
    170 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.