PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowe Bystre

Kultura

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Niedziela, 10 czerwca 2012 r.
Autor: Zbigniew Sikora

fot. Zbigniew SikoraW Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa o godz. 11.00 w Kaplicy na Słodyczkach została odprawiona uroczysta Msza święta. Po jej zakończeniu procesja udała się do kościoła parafialnego w Nowem Bystrem. Na trasie procesji przygotowane zostały ołtarze.


Pierwszy koło szkoły na Słodyczkach przygotowali mieszkańcy Słodyczek. Drugi przy figurce skały przy skręcie na Słodyczki przygotowali mieszkańcy górnej części Nowego Bystrego. Trzeci koło krzyżówki obok domu Państwa Bazalińskich przygotowali mieszkańcy Nowej Drogi i tamtej części parafii. Czwarty ołtarz umiejscowiony zostały przy strażnicy i przygotowany został przez strażaków i mieszkańców dolnej części Nowego Bystrego. Od czwartego ołtarza procesja udała się do kościoła na uroczyste zakończenie obchodów Bożego Ciała.
Pomimo pochmurnych i deszczowych dni poprzedzających Boże Ciało, w tym dniu pogoda się poprawiła, a na czas uroczystości zaświeciło słońce.
W obchodach Bożego Ciała licznie uczestniczyli parafianie i zaproszeni goście. Najmłodsi procesję uświetniali sypaniem kwiatów i dzwonieniem dzwoneczkami. W uroczystościach uczestniczyły osoby z całego przedziału wiekowego: od najmłodszych, dzieci komunijne, młodzież po starszych i druhów Ochotniczej Straży Pożarnej. Trasa procesji z Kaplicy w Słodyczkach do Kościoła Parafialnego w Nowem Bystrem jest najdłuższą, jaka się odbywa w naszej Parafii. Nie zniechęciło to jednak seniorów i najstarszych mieszkańców naszej parafii, którzy także licznie zjawili się na uroczystości Bożego Ciała.
Poczty sztandarowe wystawiły:
- OSP Ratułów
- OSP Nowe Bystre
- Zespół Szkół w Nowem Bystrem
- Związek Podhalan Nowe Bystre.

Dziękujemy organizatorom z ramienia parafii: ks. Aleksandrowi Salamonowi, organiście, kościelnemu oraz muzykantom, którzy uświetniali uroczystość. Dziękujemy wszystkim, którzy zapewniali bezpieczeństwo w trakcie uroczystości: Policji, druhom z OSP Ratułów i OSP Nowe Bystre.
Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej uroczystości składamy serdeczne podziękowania.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.