PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Inauguracja roku akademickiego w PPWSZ

Sobota, 10 października 2009 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikW auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina swój dziewiąty rok akademicki zainaugurowała Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, która przyjęła w tym roku na siedem prowadzonych przez siebie kierunków studiów aż tysiąc studentów.


Przedstawiciele nowego pokolenia pobierającego naukę zostali uroczyście immatrykulowani - po pasowaniu na studentów otrzymali indeksy uczelni. Obecnie na wszystkich kierunkach i latach uczelnia kształci około 2700 osób.
- Jak na Nowy Targ, to jest dużo - powiedział w trakcie uroczystości inauguracyjnej prof. dr hab. Stanisław Hodorowicz, rektor PPWSZ. - Ale nie tylko to nas cieszy. Rośnie nasza kadra. Co roku są nowe doktoraty. Zakończone przewody doktorskie i otwierane nowe. Wedle rankingu Rzeczpospolitej pod względem dorobku naukowego przypadającego na jednego pracownika zajmujemy pierwsze miejsce w Polsce wśród siostrzanych uczelni zawodowych. Również jeżeli chodzi o kwalifikacje naszej kadry i dostępność studentów do rzetelnych, prawdziwych nauczycieli akademickich ocenieni zostaliśmy podobnie - cieszył się profesor.
Kierunki, na których można się kształcić w Nowym Targu to: architektura i urbanistyka, filologia polska, fizjoterapia, pielęgniarstwo, turystyka i rekreacja, ratownictwo medyczne oraz ochrona środowiska. Obok siedziby uczelni na Kokoszkowie powstaje potężne Centrum Dydaktyczno-Biblioteczne, w którym rektor Hodorowicz ma nadzieję otwierać następny, dziesiąty rok akademicki.
Inauguracja roku akademickiego była także okazją do złożenia życzeń imieninowych obecnemu na uroczystościach byłemu Metropolicie Krakowskiemu, ks. kard. Franciszkowi Macharskiemu, który znacznie pomógł przy tworzeniu uczelni. Kardynał, podobnie jak rektor Hodorowicz jest Honorowym Obywatelem Miasta Nowego Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    175 zł
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.