PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Spotkanie opłatkowe Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Poniedziałek, 21 grudnia 2009 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikW sobotni wieczór w restauracji „Ruczaj” Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizował spotkanie opłatkowe dla swoich członków i zaproszonych gości. Była to okazja do podsumowania całego roku, złożenia życzeń studentom i oczywiście połamania się opłatkiem. Były też prezenty gwiazdkowe.


Po podsumowaniu rocznej działalności przez prezes UTW Marię Kopytek rozpoczął się wieczór poezji związanej z Bożym Narodzeniem przerywany kolędami poprowadzony przez Marię Łaś z Czarnego Dunajca. Wszystkich zgromadzonych pobłogosławił ks. Marian Wanat, proboszcz parafii pw. Świętej Katarzyny. Członkowie UTW otrzymali też prezenty gwiazdkowe – płyty DVD z kompletem zdjęć z tegorocznych wycieczek będących elementem działalności Uniwersytetu oraz glukometry. Potem nastąpiło wspólne łamanie się opłatkiem i życzenia.
- Wasza aktywność to dla mnie wielkie wsparcie. Choć od stanu wojennego minęło już prawie 30 lat, społeczeństwo się wtedy zamknęło i trudno teraz wydobyć te pokłady aktywności - powiedział składając życzenia studentom Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz. Podkreślił on, że członkowie UTW zadają kłam często powtarzanemu sloganowi, że „w Nowym Targu nic się nie dzieje”. Ponieważ wcześniej w trakcie sprawozdania prezes Maria Kopytek wyraziła nadzieję, że Burmistrz zasili Radę Programową UTW obiecał on, że skoro istnieje taka potrzeba, to wyrazi zgodę.
Uczestnicy spotkania wysłuchali także góralskich kolęd i wierszy w wykonaniu grupy złożonej z członków UTW oraz zjedli skromny poczęstunek.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 5"Wisiorek "Ogródek 5"Wisiorek, z sukna i cekin. Średnica zawieszki 3 cm. Obw. 70 cm
    30 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.