PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Górskie zauroczenia Tadeusza Śmiałkowskiego

Poniedziałek, 13 września 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikZestaw zdjęć z Beskidu Sądeckiego – z wycieczki na Dzwonkówkę i Prehybę – wykonany po wczesnych, październikowych opadach śniegu w zeszłym roku można podziwiać w holu Miejskiego Ośrodka Kultury. We czwartek wieczorem z udziałem ich autora, nowotarżanina Tadeusza Śmiałkowskiego wystawa została uroczyście otwarta.


- Ta wystawa jest kontynuacją ubiegłorocznej, kiedy pokazałem krajobraz górski w porze jesiennej – mówił podczas wernisażu Tadeusz Śmiałkowski. - Natomiast to, co pokazuję tutaj to jest to, co było wyżej. Idąc w górę stwierdziłem, że robi się coraz bardziej biało. Nie był to śnieg jako taki, tylko po prostu szron. Nie było żadnego ptaka, żadnego owada, cisza aż dzwoniła w uszach. Jedynym dźwiękiem jaki się pojawiał, był dźwięk spadających liści. I to było warte spędzenia tego czasu właśnie tam.

Pięknych zdjęć Tadeuszowi Śmiałkowskiemu gratulował również Burmistrz Marek Fryźlewicz, który poinformował licznych gości wernisażu, że gotowy do druku jest już album zdjęć tego znanego nowotarskiego fotografika.

Zobacz w naszym sklepie:
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My...
    40 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.