PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Plama w Plamie

Czwartek, 17 lutego 2011 r.
Autor: AKS

Plama w PlamiePo pewnym okresie niebytu do łask wraca nowotarski pub Plama, lokal zasłynął z imprez kulturalnych i tuż po reaktywacji proponuje nam pierwsze świeże w swej nowej historii wydarzenie. 11 lutego 2011 r. odbył się wernisaż malarstwa Dawida Kędzierskiego. Miesięczna ekspozycja nazwana została przez autora, z przymrużeniem oka „Plama w Plamie”. Co oznacza charakterystykę malarstwa artysty wraz z lokalizacją wystawy. W podtemacie uwidaczniają się w szczególności dwa cykle malarskie Pyski i Zwierzęta. Jest to zbiór prac artysty z ostatnich trzech lat.


Dawid Kędzierski sięga do zakamarków umysłu i wyobraźni ludzkiej. Do introwertycznych pragnień, tajemnych podniet, kłębiących się w głowie wątpliwości. Jego sztuka balansuje między odrealnieniem, a realną ideą. Śmiało można określić, iż jest to malarstwo intuicyjne bazujące na ekspresji wraz z koloryzmem. Obrazy stylizują oraz wabią lśniącym kolorem i niekonwencjonalną fakturą.

Autor opowiada o swych pracach: - Pysk jak i zwierzę są bardzo wymowne, dzięki formie, przekazuje wiele informacji świadomie i podświadomie wysyłanych przez człowieka jak i zwierzę. Mowę ciała, gesty oraz cechy, przekształcam w twory w sposób karykaturalny, nie dla żartu lecz okaleczenia ich psychiki, tak aby mocniej działały, przede wszystkim na mnie. Tym samym oczekuję następnej ofiary, mych myśli, czyli - odbiorcy. Od swej widowni oczekuję wysiłku w odczytywaniu znaczeń z jakże prostej kompozycji, wręcz frontalnej, portretowej. Napięcia kolorystyczne stają się siłą mych obrazów, która potęguje z fakturą dając zamierzony efekt.

Dawid Kędzierski - Studia Wydział Sztuki przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Dyplom w 2009 r. w pracowni prof. M.Pokrywki i dra. A.Nikla, zdobywając wyróżnienie i trzecią nagrodę za najlepszy dyplom UR WS. Współzałożyciel międzynarodowej grupy artystycznej Niezależna Akademia Frenetyków. Urodzony w Dynowie, mieszka i realizuje swoje pasje w Nowym Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni VAniołek średni VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Aniołek mały IIAniołek mały IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.