PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Kulturalna Stolica Podhala

Wtorek, 4 czerwca 2013 r.
Autor: Barbara Pachniowska

Kulturalna Stolica PodhalaCzerwcowy kalejdoskop nowotarskich imprez kulturalnych zdominowały propozycje dla najmłodszych mieszańców Miasta, co wydaje się być uzasadnione datą 1 czerwca i Dniem Dziecka, dlatego też wszystkie małe i duże dzieci miały już okazję wziąć udział w corocznej imprezie na tzw. Miasteczku Komunikacyjnym w Nowym Targu. Już wkrótce zapraszamy na wyjątkowy koncert przygotowany przez nowotarskie przedszkola. Koncert pod nazwą ”Podaruj dzieciom uśmiech” co roku gromadzi prawdziwe rzesze Rodziców, Babć i Dziadków oraz bliższych i dalszych członków rodzin, a wszyscy oni w skupieniu i z ogromnym entuzjazmem oglądają występy przedszkolaków nie szczędząc przy tym braw, okrzyków radości i wzruszeń. Polecamy, naprawdę warto tam być!


Niezwykłą niespodziankę dla dzieci  przygotowała również Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją  Sebastiana Perłowskiego, która na zaproszenie naszego Ośrodka wystąpi z koncertem „Bajkowe melodie” a soliści Agnieszka Koziarowska i Mateusz Ziółko zaśpiewają piosenki z bajek Mulan, Pocahontas, Mała Syrenka, Smerfy, Gumisie, Pszczółka Maja, Król Lew i innymi.

W czerwcu zapraszamy na 3 Nowotarskie Spotkania z Melpomeną, wdniach 15-16 czerwca zaprezentujemy Państwu spektakl „Tango” Sławomira Mrożka  w wyk. Teatru Norma z Krakowa oraz dwa premierowe spektakle w wykonaniu amatorskich grup teatralnych działających w naszym Ośrodku, spektakl „Nowe T” oraz „Ruszcie księżyc kolanem…” w reżyserii Marcina Kalisza.

Tradycyjnie w ostatnią sobotę czerwca zapraszamy na otwarcie wystawy XXXIII Międzynarodowego  Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanada „Krajobraz górski” pod patronatem FIAP, ponad 150 uczestników z kilkunastu krajów będzie prezentować fotografie ubiegając się o nagrody i medale. Tym razem wystawa zagości również w plenerze przed Ośrodkiem Kultury, malowane światłem górskie krajobrazy w wakacyjne miesiące  zapraszać będą do wnętrz Ośrodka, gdzie podziwiać będzie można najnowszą edycję konkursu. Dodać należy, że w tym czasie również Galeria Sztuki BWA „Jatki” zaprasza na wystawę  „Trzy spojrzenia na Tatry –Piotr Piątek, Marcin Kęsek, Vladimir Vlček”  - finisaż wystawy laureatów Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanda „Krajobraz górski”.

Ponadto w czerwcu  na koncerty do Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu  zapraszają uczniowie oraz Stowarzyszenie Viva l’Arte, Związek Podhalan przygotował kolejną edycję „Nowotarskich Sobótek”, a Polskie Towarzystwo Historyczne Ogólnopolską Konferencję Naukową  „ Karpaty pełne czarów. O wierzeniach, medycynie i magii ludowej Karpat polskich”.

program czerwiec_2013.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.