PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

„Mali Śwarni” – Honorowi Ambasadorzy NT

Poniedziałek, 28 października 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

„Mali Śwarni” – Honorowi Ambasadorzy NTMałe i duże „dzieci” Józefa i jego świętej pamięci żony Marii Staszlów spotkały się w sobotę wieczorem na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury z okazji 30. rocznicy istnienia zespołu. „Mali Śwarni” to już kawał historii Nowego Targu znany daleko poza granicami administracyjnymi Miasta. Dlatego na urodziny Burmistrz Marek Fryźlewicz przyznał zespołowi tytuł Honorowego Ambasadora Miasta Nowego Targu.


Pierwszy taki tytuł otrzymało Koło nr 2 Związku Podhalan w Ameryce Północnej – Nowy Targ. Drugi właśnie jubilaci, którzy w aktualnym składzie wystąpili na scenie MOK jako pierwsi, a następnie ustąpili miejsca starym „zespolanom”, pośród których zdążyli się już wykształcić muzycy grający w poważnych zespołach, jak „Zakopower” czy „Siklawa”, a prywatnie stworzyły się „zespolańskie” małżeństwa, a jeden toniecnik przywdział kapłańskie szaty – i w takim też stroju ks. Marcin Bryniarski wystąpił na jubileuszowej imprezie.

Nie mogło zabraknąć wspomnienia zmarłej w tym roku Marii Staszel. To ona wraz z mężem współtworzyła „Małych Śwarnych” i ona żyła tym zespołem. Zanim pogorszyło się jej zdrowie jeszcze cieszyła się nadchodzącymi obchodami, a i kiedy już siły zaczęły ją wyraźnie opuszczać, i tak ciągle myślała o urodzinach zespołu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    350 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.