PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Na pamiątkę śp. Jędrkowi

Poniedziałek, 28 października 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Na pamiątkę śp. JędrkowiMuzycy z wielu stron Podhala przyjechali do Miejskiego Ośrodka Kultury upamiętnić osobę animatora kultury góralskie, opiekuna wielu zespołów regionalnych, w tym przed samą śmiercią zespołu „Młode Podhale” przy PPWSZ, śp. Andrzeja Stocha, który rok temu zginął w wypadku samochodowym. „Wuja” wspominali nie tylko akademiccy regionaliści, ale i wielu innych muzyków, którzy znali zmarłego artystę.


Śp. Andrzej Stoch z zawodu był oficerem Straży Granicznej, ale na Podhalu bardziej niż z munduru znany był jako instruktor kultury góralskiej, muzyk i konferansjer. Jedną z – jak się okazało – ostatnich życiowych misji, jaką się podjął,  była opieka wraz z dr Stanisławą Trebunią-Staszel opieki nad uczelnianym zespołem „Młode Podhale” założonym przy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, za co nie omieszkał podziękować podczas piątkowych wspominek były rektor PPWSZ, senator prof. Stanisław Hodorowicz.

Jako że przyjaciół Stoch miał wielu, to i wspominkowy wieczór przeciągnął się w godziny. Rok od śmierci to też i czas zakończenia żałoby, więc co prawda okazja wesoła nie była, ale za to wspominany twórca humorem zawsze tryskał, to i wesołych nut, ani tańców nie zabrakło.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał...
    50 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.