PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Ślady historii w Muzeum Podhalańskim

Wtorek, 28 stycznia 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Ślady historii w Muzeum PodhalańskimPamiątki z różnych okresów historii Nowego Targu i partnerskiego słowackiego Kieżmarku można oglądać na wystawie w Muzeum Podhalańskiego, która jest częścią projektu unijnego pt. „Śladami historii miast pogranicza polsko-słowackiego Nowego Targu i Kieżmarku”. Wśród pamiątek udostępnionych na piętrze ratusza można po raz pierwszy obejrzeć skarby wydobyte podczas wykopalisk archeologicznych przeprowadzonych w trakcie rewitalizacji Rynku.


Oprócz zgromadzenia eksponatów i samej wystawy projekt zawiera prezentację multimedialną, audioprzewodniki oraz stronę internetową www.sladamihistorii.nowytarg.pl tak więc historyczne ciekawostki stolicy Podhala oraz Kieżmarku, czyli dwóch centralnych miejscowości swoich regionów.

Wspólny partnerski projekt Miejskiego Ośrodka Kultury i Muzeum w Kieżmarku objął m.in wyznaczenie tras i umożliwienie zwiedzania obydwóch miast z audioprzewodnikami śladem miejsc ciekawych i zabytkowych. Audioprzewodniki zostały opracowane według dostępnych materiałów źródłowych i udostępnione w trzech wersjach językowych co umożliwia wzajemne poznawanie historii przez mieszkańców pogranicza i turystów odwiedzających nasz region.

Stworzenie multimedialnej prezentacji, opartej na dostępnym materiale archiwalnym pozwala odtworzyć historię miasta Nowego Targu oraz budowli, które już nie istnieją a tym samym ułatwia zarówno Mieszkańcom jak i turystom lepsze poznanie historii. Wizualizacja powstała dzięki nowoczesnym technologiom animacji i modelowania przestrzeni w 3D. Jest stale dostępna w budynku Muzeum.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk...
    25 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.