PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2009 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Najmłodsi nowotarżanie z życzeniami

Poniedziałek, 28 grudnia 2009 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikTradycyjnie już przed Świętami Bożego Narodzenia w Urzędzie pojawiali się mieszkańcy i przedstawiciele różnych organizacji i instytucji z życzeniami świątecznymi. Wszystkie były miłe, ale te składane przez najmłodszych nowotarżan – szczególnie cieszyły.


Dzieci przynosiły własnoręcznie wykonane stroiki świąteczne i inne upominki. W sekretariacie i u Burmistrzów zawitały m.in. dzieci z przedszkola Sióstr Serafitek, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3, a także harcerze, którzy przynieśli Betlejemskie Światełko.
Dzieci w Nowym Targu są traktowane ze szczególną troską. - To miasto dzieci, miasto ludzi młodych. Chcemy o nich specjalnie zadbać, włącznie z tymi rzeczami, które zamierzamy wybudować – mówi Burmistrz Marek Fryźlewicz. - Mamy zmodernizowane szkoły, cały czas poprawia się ich standard. Budujemy szkołę, budujemy pełnowymiarową halę sportową, myślimy także o dzieciach z rodzin z problemami społecznymi, duża część środków z pomocy społecznej jest przeznaczana dla rodzin wielodzietnych.
Wszyscy najmłodsi witani byli drobnym, słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Sekretariat.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • Aniołek mały IAniołek mały IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm...
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.