PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Historia medycy krakowskiej

Wtorek, 9 lutego 2010 r.
Autor: Marcin Kudasik

Historia medycy krakowskiej5lutego 2010 w siedzibie Euroregionu „Tatry” odbył się wykład dotyczący historii medycy krakowskiej, wygłoszony przez Leszka Mazana, Mieczysława Czumę i Katarzynę Siwiec połączony z promocja ich książki pt: „Madame wkładamy dziecko z powrotem”. Książka traktuje o ponad 600 letniej historii medycyny krakowskiej, której początkiem było otwarcie Akademii Krakowskiej, z jednym z jej pierwszych wydziałów - lekarskim.


Autorzy książki na serio i z przymrużeniem oka przytoczyli postacie największych sław polskiej medycyny, liczne odkrycia, które miały miejsce w Krakowie oraz krakowskie plotki i anegdoty ze świata medycyny.
Na temat ksiązki wypowiedzieli się także profesor Andrzej Wysocki z II Kliniki Chirurgii UJ oraz wicestarosta nowotarski Maciej Jachymiak, który też wygłosił krótką historię medycyny w Nowym Targu.
Piątkowemu spotkaniu towarzyszyła także wystawa zdjęć ze zbiorów Dr Wita Radwańskiego ukazująca nowotarski szpital i ludzi z nim związanych na przestrzeni blisko 100 lat jego istnienia.
Promocja książki, znakomity wykład o medycynie krakowskiej, wystawa zdjęć połączone z występem nowotarskiego zespołu New Market Jazz Band sprawiły wielką radość licznie zgromadzonej w siedzibie Euroregionu publiczności.

Organizatorami spotkania byli:

Polskie Towarzystwo Lekarskie
Okręgowa Izba Lekarska
Powiatowe Centrum Kultury
Euroregion Tatry

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.