PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Karcma u Borzanka z certyfikatem

Sobota, 19 listopada 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikKarczma u Borzanka znalazła się w elitarnym gronie 42 restauracji certyfikowanych przez Małopolską Organizację Turystyczną jako karczma regionalna. We środę wieczorem w Karczmie Rzym w Suchej Beskidzkiej podczas uroczystej gali właściciele małopolskich karczm odebrali certyfikaty i specjalne tabliczki do umieszczenia na froncie budynków od prezesa MOT Leszka Zegzdy.


U Borzanka dostała certyfikat jako jedyna z Nowego Targu. Galę zdominowały karczmy zakopiańskie, chociaż warto zauważyć, że oprócz właściciela Karczmy Rzym przebranego w strój Jana Twardowskiego, na gali jako jedyni ubrani w regionalne stroje pojawili się właśnie nowotarżanie: Michał Borzęcki wraz z córką Katarzyną Petrylą prowadzącą u Borzanka oraz wnuczką Anią. Innym miłym nowotarskim akcentem był pokaz mody góralskiej przygotowany przez „Folk Design” Anety Knap.

Proces certyfikacji karczm był dość długotrwały i obejmował również niezapowiedzianą wizytę dwu - trzyosobowej komisji z MOT, która swoją tożsamość ujawniała dopiero przy zakończeniu wizyty w regionalnych karczmach. Celem certyfikacji było – co wielokrotnie podkreślali organizatorzy – podwyższenie jakości i konkurencyjności regionalnych karczm w naszym województwie, a także motywacja do wynajdowania coraz to kolejnych dań i smaków. - Ja nie pamiętam, jak byłem mały, żeby ktoś mówił że oscypka można jeść z brusznicami. A dzisiaj to już jest standardowe danie, które można znaleźć w większości karczm – zauważył wiceprezes MOT Jan Wieczorkowski. - Wszystkim życzę szczęścia w biznesie, zarobienia pieniędzy i dostarczenia naszym podniebieniom fantastycznych smaków. I wierzcie, macie przyjaciół w Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Czujemy że trzeba dużej integracji i dużej promocji. Teraz chcemy te wszystkie certyfikowane karczmy promować na targach i w mediach.

To nie jedyny sukces Karczmy u Borzanka w ostatnich dniach. W minioną sobotę w Krakowie Weronika Ostwald pracująca w tej karczmie zajęła trzecie miejsce w Krakowskim Biegu Kelnerów zorganizowanym przy Galerii Krakowskiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany VFlakon szklany VOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: Obwód ok. 30 cm. Wysokość: 9,5 cm.
    50 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.