PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Sport

Gwiazdy tenisa stołowego w Nowym Targu

Wtorek, 12 lipca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikStu pięciu młodych tenisistów stołowych z wielu krajów świata (Zjednoczone Emiraty Arabskie, Włochy, Irlandia, Szwecja, Włochy) i z Polski bierze udział w pierwszym turnusie Obozu Tenisa Stołowego Gniewek Table Tennis zorganizowanego na Hali „Gorce”. Z młodymi tenisistami zajęcia mają m.in. gwiazdy tej dyscypliny sportu Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska.


Obie są złotymi medalistkami ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w deblu (grają w parze) z Ostródy. Ponadto Natalia Partyka była reprezentantką kraju na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie2008, ana paraolimpiadzie Pekin 2008 zdobyła złoty medal i srebrny drużynowo.

Z olimpijką kilka piłek wymienił Burmistrz Marek Fryźlewicz, który witał uczestników całego zgrupowania. Wspomniał nie tylko o wynikach nowotarskich tenisistek, ale także o innych sportowcach z Nowego Targu wybijających się na świecie, m.in. o mistrzyni świata karate Ewie Pawlikowskiej oraz pochodzącym z naszego miasta Tadeuszu Błażusiaku, mistrzu świata w enduro.

Andrzej Gniewek, którego firma organizuje dzielący się na dwa turnusy obóz (w sumie 210 dzieci i młodzieży) to również organizator zawodów tenisowych dla weteranów, którzy co roku przyjeżdżają do Nowego Targu z tej okazji. Jak podkreśla ma sentyment do naszego miasta, gdzie zaczynał swoją karierę tenisisty stołowego.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.