PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Burmistrz Marek Fryźlewicz Zasłużonym dla Ratownictwa Górskiego

Poniedziałek, 16 listopada 2009 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Burmistrz Marek Fryźlewicz Zasłużonym dla Ratownictwa GórskiegoBurmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz został wyróżniony odznaką Zasłużonego dla Ratownictwa Górskiego podczas obchodów 55-lecia istnienia Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rabce. W trakcie uroczystości odznaczenia otrzymali także ratownicy z Sekcji Operacyjnej Nowy Targ GP GOPR. Burmistrz Fryźlewicz był jedynym Zasłużonym nie będącym członkiem GOPR spośród ośmiu wyróżnionych. Góry są jednak mu bardzo bliskie - jest licencjonowanym przewodnikiem beskidzkim. Naczelnik Grupy Podhalańskiej Mariusz Zaród życzył Burmistrzowi, by jak najczęściej spotykali się właśnie na górskich szlakach.


Oprócz Burmistrza w trakcie jubileuszu doceniona została praca ratowników nowotarskiej sekcji GP GOPR. Długoletni ratownik zawodowy, a obecnie ochotnik, Andrzej Rajski został po raz drugi odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Srebrny Krzyż otrzymał kierownik SO Nowy Targ Edward Galica.

Nowotarżanka była również wśród czwórki kandydatów, którzy podczas obchodów jubileuszu złożyli ślubowanie ratownicze i stali się pełnoprawnymi członkami GOPR. Dominika Rajska-Chabrzyk, córka wspomnianego już Andrzeja, zakończyła swój staż i może już samodzielnie działać jako ratowniczka.

Wysokie odznaczenie ratownicze było niespodzianką dla burmistrza. Dziękując za nie wspomniał o dobrej i długoletniej współpracy GOPR z samorządem Nowego Targu. Ratowników można bowiem spotkać nie tylko na górskich szlakach, których z Nowego Targu wychodzą w Gorce aż cztery, ale także na różnych akcjach i kampaniach społecznych. Obecny wiceprzewodniczący Rady Miasta Józef Trzciński także jest członkiem GOPR, podobnie jak były, wieloletni Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Sięka.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    130 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał...
    50 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.