PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

PEACE Cross-cultural Understanding w II Liceum Ogólnokształcącym

Piątek, 19 lutego 2010 r.
Autor: Anna Miśkowiec

PEACE Cross-cultural Understanding w II Liceum OgólnokształcącymW dniu 18 lutego 2010r. Starosta Nowotarski gościł uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Jadwigi Królowej w Nowym Targu, którzy w dniach od 14 do 21 lutego biorą udział w projekcie PEACE Cross-cultural Understanding. Projekt PEACE organizowany jest już po raz dziewiąty przez międzynarodową organizację studencką AIESEC (Komitet Lokalny Warszawa Szkoła Główna Handlowa). Jego celem jest szerzenie postaw tolerancji i zrozumienia międzykulturowego.


W ramach inicjatywy na początku lutego do Polski przyjeżdżają studenci z całego świata, by w szkołach ponadgimnazjalnych w trzyosobowych zespołach prowadzić zajęcia poświęcone swoim krajom i kulturom. Nowotarskie liceum bierze udział w projekcie po raz drugi. W zeszłym roku w budynku przy ulicy Ludźmierskiej gościły studentki z Gruzji i Singapuru. Sukces ubiegłorocznej edycji zachęcił organizatorów do kontynuacji współpracy. Tym razem na Podhale przyjechało troje wolontariuszy Voe Mbuchucha z Kenii (studentka dziennikarstwa), Andreja Kobal ze Słowenii (studentka socjologii) i Luis Felipe Kitamura z Brazylii (student stosunków międzynarodowych). Funkcję koordynatorów projektu pełnią panie Marzena Baczewska i Anna Miśkowiec. Wolontariusze  korzystają z gościnności uczniów – Renaty Wiencko, Michała Bierówki i Filipa Przesławskiego. Do południa prowadzą zajęcia warsztatowe w języku angielskim. Po południu biorą udział w wycieczkach i spotkaniach z młodzieżą. Zapoznają się również z tradycjami naszego regionu. Zwiedzą Nowy Targ, Chochołów, Zakopane i Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy.
II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu jest pierwszą polską szkołą, którą odwiedzają praktykanci. Poprzedni tydzień spędzili w Warszawie, gdzie adaptowali się do nowych warunków. Odbyli szkolenie z zakresu pedagogiki i komunikacji interpersonalnej. Teraz do 26 marca co tydzień zagoszczą w innej szkole. Ich wizyty zostały zaplanowane tak, by i oni mogli poznać różnorodność krajobrazową i kulturową naszego kraju. Zwieńczeniem działań będzie symulacja obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wolontariusze wybiorą uczniów, którzy wezmą udział w symulacji. Będą oni reprezentować kraje praktykantów.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i...
    100 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.