PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Udana zbiórka dla Mateusza

Niedziela, 28 lutego 2010 r.
Autor: Rycerze Kolumba

fot. www.rycerzekolumba.plW niedzielę 28 lutego pod kościołem NSPJ w Nowym Targu Służba Maltańska, dzieci ze szkoły podstawowej nr 5 (do której uczęszcza Mateusz) oraz Rycerze Kolumba zbierali pieniążki na dalsze leczenie i rehabilitację chłopca.


Nowotarżanie wrzucali chętnie - Maltańczycy żartowali, iż brakuje miejsca w puszkach - trzeba będzie komisyjnie przeliczyć pieniądze, żeby zwolnić puszki przed wieczorną Mszą Świętą - nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania - mówią wolontariusze.

Mateusz został ciężko ranny w wyniku wypadku 1 lutego - lekarze z krakowskiego Prokocimia operowali chłopca przez kilka godzin, by przywrócić krążenie w zmiażdżonych nogach. Również nowotarscy lekarze przyczynili się do sukcesu operacji - bez zaopatrzenia chłopca w naszym szpitalu operacja mogłaby zakończyć się amputacją obu nóg.

Chłopiec dochodzi do zdrowia w krakowskim szpitalu. Rycerze Kolumba już zobowiązali się przekazać chłopcu wózek, by w trakcie pobytu w domu i rehabilitacji nie obciążał zbytnio operowanych nóg.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.