PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Uroczystości w Nowotarskim Szpitalu. Kardynał Dziwisz poświęcił nowe oddziały

Środa, 24 marca 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka19 marca w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II zostały uroczyście otwarte i poświęcone oddziały opiekuńczo-leczniczy i chirurgiczny, a także Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Oko-Test”, który jako jedyny na Podhalu wykonuje operacje zaćmy. W uroczystościach uczestniczył kardynał Stanisław Dziwisz, wicemarszałek Małopolski Marek Sowa, starosta Krzysztof Faber, senator Tadeusz Skorupa, radni wojewódzcy oraz przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji.


- Gratuluję tego pięknego szpitala, który się ciągle rozwija i bogaci w nowe oddziały ważne dla leczenia mieszkańców całego Podhala – powiedział kardynał Dziwisz, który poświęcił nowe oddziały, a także spotkał się z ich personelem oraz pacjentami.
W nowotarskim szpitalu zakończona została inwestycja przebudowy pawilonu H, w którym otwarto Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.
- Dzisiaj zostaje oddana do użytku ostatnia część rozpoczętej przed trzydziestu laty budowy szpitala nowotarskiego. Szpital otrzymuje nowoczesny obiekt, w którym będzie mieścił się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Oddział liczy 84 łóżka. Jest to kolejny ważny etap w dynamicznym rozwoju Podhalańskiego Specjalistycznego Szpitala im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Najważniejsze jest to, że mieszkańcy Podhala będą mogli przebywać w bardzo dobrych warunkach i korzystać z wysokiej jakości usług medycznych i opiekuńczych - mówił podczas uroczystości starosta nowotarski Krzysztof Faber.
Przebudowa pawilonu H była możliwa dzięki pomocy finansowej samorządu województwa małopolskiego. Prace remontowo-adaptacyjne kosztowały prawie 9 mln zł, samorząd przekazał na ten cel 5,5 mln zł, a pozostałe środki pochodziły z budżetu powiatu nowotarskiego. Prace trwały 4 miesiące.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał...
    50 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.