PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Święto OSP Nowy Targ

Poniedziałek, 10 maja 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Święto OSP Nowy TargW niedzielę najpierw w kościele pw. Matki Boskiej Anielskiej na Kowańcu, a później na swojej remizie strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Nowy Targ obchodzili swoje święto. Po mszy uroczyście przemaszerowali Kowańcem do swojej siedziby.


W uroczystościach udział wziął Burmistrz Marek Fryźlewicz, który nie tylko reprezentował na nich władze miasta, ale także sam podtrzymując strażackie tradycje rodzinne jest członkiem OSP. Burmistrz życzył swoim organizacyjnym kolegom aby wstawiennictwo świętego Floriana, odwaga, chęć niesienia pomocy innym przez cały rok dniem i nocą oraz pomyślność – nigdy ich nie opuszczały.

W trakcie uroczystości Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał Dariusz Jabcoń, który oprócz tego że jest strażakiem-ochotnikiem, jest również Kierownikiem Referatu Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Nowy Targ.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.