PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Jubileuszu 100-lecia Harcerstwa

Czwartek, 24 czerwca 2010 r.
Autor: Henryk Chrobak

fot. Piotr KorczakW minioną sobotę 19 czerwca w przepięknych podwojach Parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu odbyły się podhalańskie uroczystości Jubileuszu 100–lecia Harcerstwa. Uroczystości zostały zorganizowane przez Zarząd Nowotarskiego Oddziału Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa.


Uroczystą mszę świętą celebrował i przepiękne kazanie wygłosił Gospodarz świątyni, (a jednocześnie kapelan i członek Zarządu NOSPH) ks. kan. Henryk Paśko. Zgromadzeni w świątyni usłyszeli z ust księdza kapelana przepiękną gawędę o założycielach Harcerstwa Oldze i Andrzeju Małkowskich, o bohaterskich Szarych Szeregach, o trudnych latach odbudowy Harcerstwa i o dniu dzisiejszym, o służbie Bogu i Polsce.
Po mszy świętej w auli parafialnej odbyło się spotkanie seniorów i instruktorów harcerskich z młodzieżą pełniącą swą harcerską służbę. Ten harcerski krąg, spleciony przez harcerzy, którzy przyjechali z całego Podhala, Orawy, Spisza. Podtatrza, Pienin i Regionu Gorczańskiego  poprzedzony został uroczystym montażem – wieczornicą – kominkiem poprowadzonym przez druha pwd. Radosława Fiedlera ze szczepu dowodzonego przez dh. phm. Annę Królczyk (Szaflary, Skrzypne, Bańska Niżna, Maluszyna). Spotkanie pokoleń swą obecnością zaszczycili m. in.: poseł na Sejm RP Edward Siarka, wiceburmistrz Nowego Targu Eugeniusz Zajączkowski, pani wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty Irena Gach, pani por. AK Krystyna Kudela i prezes Nowotarskiego Koła ZKRP i BWP por. Włodzimierz Jarmołowicz.
Nowotarskie Spotkanie Pokoleń wspaniale wpisujące się w 100 – letnią historię tej świetlanej organizacji było okazją do modlitwy i przypomnienia Tych, którzy odeszli na Wieczną Wartę, przyczynkiem do wielu serdecznych wspomnień, okazją do przeżycia wielu przemiłych, sympatycznych chwil w atmosferze harcerskiej więzi.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Flakon szklany VFlakon szklany VOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: Obwód ok. 30 cm. Wysokość: 9,5 cm.
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.