PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Wzorcowy Urząd Miasta

Piątek, 9 lipca 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik - UM Nowy Targ

Wzorcowy Urząd MiastaUrząd Miasta w Nowym Targu został laureatem konkursu „Wzorcowy Urząd w Małopolsce” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz FDRL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji. Podczas uroczystej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego w Krakowie dyplom i nagrodę odebrał Zastępca Burmistrza Eugeniusz Zajączkowski.


Kapituła konkursu doceniła zastosowanie modelu Wspólnej Metody Oceny (CAF – Common Assessment Network) w doskonaleniu jakości usług publicznych w naszym Urzędzie na przykładzie jednego z działań doskonalących – opracowania „Przewodnika dla nowo zatrudnionego urzędnika”. Przewodnik pisany z myślą osobach rozpoczynających pracę na stanowiskach urzędniczych lub staż w Urzędzie jest równocześnie broszurą, w której także doświadczony urzędnik znajdzie standardy zachowań mających duży wpływ na jakość usług świadczonych na rzecz klientów – głównie mieszkańców Miasta.
Rozwiązanie jest konsekwencją udziału miasta w projekcie „Program doskonalenia jakości usług publicznych z wykorzystaniem doświadczeń Urzędu Miasta w Dzierżoniowie” finansowanego z unijnego programu „Kapitał ludzki”.
- Zgłosiliśmy do konkursu to jedno rozwiązanie, ale działań w trakcie wdrażania metody CAF było aż trzydzieści pięć – podkreśliła w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej Sekretarz Miasta Stanisława Szołtysek. Poinformowała również o rekomendacji dla Urzędu Miasta do otrzymania certyfikatu ISO po przejściu audytu certyfikującego. Certyfikat ów zostanie wręczony Burmistrzowi Markowi Fryźlewiczowi prawdopodobnie podczas wrześniowej, uroczystej sesji Rady Miasta.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.