PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Potwierdził się optymizm

Poniedziałek, 13 września 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikRekordowy projekt „Modernizacja Gospodarki Wodnej i Ściekowej w Nowym Targu” rozpoczęty! W piątek 10 września Burmistrz Marek Fryźlewicz, Dyrektor Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Wojciech Kniotek podpisali z właścicielem Przedsiębiorstwa Budownictwa Inżynieryjnego „Machnik” Krzysztofem Machnikiem umowę na realizację sieci wodociągowej na os. Bohaterów Tobruku i ul. Roberta Schumanna. To pierwsza z umów całego projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko wartego 76 614 716 zł 95 gr. Unijne dofinansowanie wyniesie 40 578 000 zł i 5 gr.


- Będzie to skok milowy w ramach gospodarki wodno-ściekowej – powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz przypominając niegdysiejsze problemy Nowego Targu z zaopatrzeniem w wodę. – Poszliśmy inną drogą nie kwestionując drogi wybranej przez inne gminy, przez Podhalańskie Przedsiębiorstwo komunalne. Potwierdził się optymizm i zaangażowanie ludzi, którzy wierzyli, że musi się to udać. Ta rzeka, te miliony Euro jednak do Nowego Targu przypłynęły, a nie zawróciły – podkreślił Burmistrz.

Sama umowa z firmą „Machnik” to niewielka część projektu – opiewa na 345 145 zł 47 gr i obejmie około dwudziestu domów w okolicach Ibisoru, zaś jej termin wykonania to koniec tego roku. Wkrótce zostanie podpisana umowa na Inżyniera Kontraktu, który będzie się zajmował bezpośrednio nadzorem i rozliczaniem prowadzonych inwestycji, następnie kolej na kanalizację osiedli Gazdy i Oleksówki. Łącznie do końca 2015 r. na kiedy przewidziane jest zakończenie projektu, dostęp do wodociągu i kanalizacji będzie miało 95% mieszkańców Nowego Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.