PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Potwierdził się optymizm

Poniedziałek, 13 września 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikRekordowy projekt „Modernizacja Gospodarki Wodnej i Ściekowej w Nowym Targu” rozpoczęty! W piątek 10 września Burmistrz Marek Fryźlewicz, Dyrektor Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Wojciech Kniotek podpisali z właścicielem Przedsiębiorstwa Budownictwa Inżynieryjnego „Machnik” Krzysztofem Machnikiem umowę na realizację sieci wodociągowej na os. Bohaterów Tobruku i ul. Roberta Schumanna. To pierwsza z umów całego projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko wartego 76 614 716 zł 95 gr. Unijne dofinansowanie wyniesie 40 578 000 zł i 5 gr.


- Będzie to skok milowy w ramach gospodarki wodno-ściekowej – powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz przypominając niegdysiejsze problemy Nowego Targu z zaopatrzeniem w wodę. – Poszliśmy inną drogą nie kwestionując drogi wybranej przez inne gminy, przez Podhalańskie Przedsiębiorstwo komunalne. Potwierdził się optymizm i zaangażowanie ludzi, którzy wierzyli, że musi się to udać. Ta rzeka, te miliony Euro jednak do Nowego Targu przypłynęły, a nie zawróciły – podkreślił Burmistrz.

Sama umowa z firmą „Machnik” to niewielka część projektu – opiewa na 345 145 zł 47 gr i obejmie około dwudziestu domów w okolicach Ibisoru, zaś jej termin wykonania to koniec tego roku. Wkrótce zostanie podpisana umowa na Inżyniera Kontraktu, który będzie się zajmował bezpośrednio nadzorem i rozliczaniem prowadzonych inwestycji, następnie kolej na kanalizację osiedli Gazdy i Oleksówki. Łącznie do końca 2015 r. na kiedy przewidziane jest zakończenie projektu, dostęp do wodociągu i kanalizacji będzie miało 95% mieszkańców Nowego Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31...
    60 zł
  • Aniołek średni IVAniołek średni IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.