PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Wiadomości

Jarosław Kaczyński odwiedził Podhale

Poniedziałek, 15 listopada 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW sobotę do Nowego Targu w ramach samorządowej kampanii wyborczej przyjechał prezes PiS Jarosław Kaczyński. W spotkaniu, które odbyło się w sali koncertowej szkoły muzycznej, uczestniczyło kilkaset osób. Obecni byli posłowie Anna Paluch i Edward Siarka, członkowie i sympatycy PiS z całego Podhala oraz kandydaci do władz samorządowych popierani przez to ugrupowanie.


Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu zachęcał do udziału w wyborach. Podkreślał również, że oprócz osobistych sympatii i antypatii, w podjęciu decyzji wyborcy powinni kierować się programem, a o tym często się zapomina. Ważnym punktem programu PiS-u w tych wyborach jest opracowanie strategii rozwoju gmin i powiatów oraz ich konsekwentna realizacja we współpracy z mieszkańcami. Na tym poziomie możliwa jest zmiana systemu zarządzania państwem. Kaczyński przekonywał, że kandydaci PiS-u są przygotowani, aby tego dokonać.

- Gminy, miasta, powiaty, szczeble wojewódzkie. Te samorządy wydają ponad połowę pieniędzy publicznych. To pokazuje jak ważne są te wybory. Głos na naszych kandydatów to głos na dobrą władzę samorządową - przekonywał Jarosław Kaczyński.

Podczas spotkania przedstawiono kandydatów PiS z terenu Podhala – kandydata na burmistrza Nowego Targu Andrzeja Kalatę, kandydata na burmistrza Zakopanego Jerzego Zacharko oraz ubiegających się o mandat w sejmiku wojewódzkim - Jarosława Szlachetkę, Marka Wierzbę, Jana Hamerskiego, Jana Piczurę, Krzysztofa Kurandę i Roberta Waniczka.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.