PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Kolejny cykl szkoleniowy i wycieczka dla nauczycieli historii i wos

Czwartek, 3 marca 2011 r.
Autor: PTH O/Nowy Targ

Kolejny cykl szkoleniowy i wycieczka dla nauczycieli historii i wosPo raz kolejny Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu oraz Biblioteka Pedagogiczna rozpoczynają cykl szkoleniowy dla nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie z powiatów: nowotarskiego, tatrzańskie i suskiego.


Początki organizacja spotkań podhalańskich nauczycieli z metodykami sięgają roku 2007. Ich pomysłodawca i pierwszym kierownikiem był Bogusław Gut, członek PTH i nauczyciel historii w Zespole Szkół Rolniczych w Nowym Targu. Od roku 2009 organizacji i koordynacji spotkań podjęła się Jadwiga Jurkowska, pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Targu i jednocześnie sekretarz Zarządu PTH.

Poprzednie edycje orgaznizowane były przy współpracy z Nowotarskim Kuratorium Oświaty i Instytutem Pamięci Narodowej w Krakowie. W aktualnej wiosennej edycji przewidziano warsztat metodyczny, który poprowadzi Grzegorz Szymanowski, znany i ceniony krakowski metodyk, autor szeregu podręczników do nauczania historii. Dzięki nawiązaniu współpracy z Muzeum Historii Polski, nauczyciele będę mogli także uczestniczyć w wycieczce szkoleniowej w Krakowie.

W związku z powyższym cykl szkoleniowy swoim zakresem obejmować będzie następujące zagadnienia:

1.„Wycieczka szkoleniowa do Muzeum PRL w Krakowie”.

W programie: Gra przestrzenna „Dekada 79-89”; spacer po multimedialnej ścieżce edukacyjnej po Nowej Hucie, zwiedzanie Bazyliki Bożego Ciała Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. Prowadzący: mgr Jagoda Jurkowska. Termin i miejsce spotkania: 23  marca 2011 r. godz. 9.00 (Czytelnia Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Targu)

2. „Projekt edukacyjny – zasady tworzenia i sposoby realizacji”

Prowadzący: metodyk historii mgr Grzegorz Szymanowski. Termin i miejsce spotkania: 30 marca 2011 r. godz. 14.30 – Czytelnia Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Targu.

Po zakończeniu tych 2 spotkań uczestnicy uzyskają zaświadczenia potwierdzające ich udział w warsztacie metodycznym i wycieczce szkoleniowej.

Koszt udziału:

- wycieczka szkoleniowa 40 zł/os.

- warsztat metodyczny 10 zł/os.

Zgłoszenie udziału w warsztacie metodycznym i wycieczce szkoleniowej następuje przez przesłanie Karty Zgłoszenia listownie na adres: Biblioteka Pedagogiczna w Nowym Targu 34-400 Nowy Targ, ul. Królowej Jadwigi 1; faxem pod numer 018 266 29 74, lub drogą elektroniczną: e-mail: bibpednt@poczta.onet.pl

Zgłoszenia udziału  należy przesłać do 11 marca 2011 roku. Wzór Karty Zgłoszenia znajduje się na stronie Biblioteki Pedagogicznej www.nowytarg.pbwnowysacz.pl.

Szczegółowych informacji udziela kierownik warsztatu i wycieczki szkoleniowej pani mgr Jagoda Jurkowska pod numerem telefonu 0 692 133 969

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość...
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.